«Нерест 2025»: 44-річний браконьєр завдав збитків державі на суму понад 555 тисяч гривень
«Нерест 2025»: 44-річний браконьєр завдав збитків державі на суму понад 555 тисяч гривень
Під час профілактичного природоохоронного рейду на річці Сула поблизу села Погребняки Оболонської громади поліцейські виявили чоловіка, який порушив нерестову заборону. У 44-річного правопорушника вилучили близько 50 кілограмів незаконно виловленої риби.
Про це повідомив відділ комунікації поліції в Полтавській області з посиланням на інформацію сектору поліцейської діяльності на воді Кременчуцького райуправління поліції.
13 травня, близько 6-ї ранку, спільна група поліцейських та представників Національного природного парку «Нижньосульський» затримала чоловіка, який на гумовому човні за допомогою браконьєрських сіток виловив значну кількість риби.
За попередньою оцінкою фахівців, державі завдано збитків на суму понад 555 тисяч гривень.
За даним фактом підрозділом дізнання відділу №1 (м. Глобине) Кременчуцького райуправління поліції під процесуальним керівництвом Глобинської окружної прокуратури відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 249 (Незаконне зайняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
“Шановні громадяни, інформуємо, що з 1 квітня 2025 року діє щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Перелік нерестовищ (заборонених для вилову зон) наведений у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за посиланням. Тривалість нерестової заборони може відрізнятися залежно від регіонів та водойм. З точними термінами можна ознайомитися у Додатку 3 до Правил любительського рибальства. За порушення нерестової заборони передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства та незаконної реалізації риби, не зволікайте – повідомляйте про це за номером 102”, — наголосили правоохоронці.