З нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій: у Полтаві презентували шостий том «Реабілітованих історією»
З нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій: у Полтаві презентували шостий том «Реабілітованих історією»
Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій у читальній залі Державного архіву Полтавської області відбулася презентація електронної версії шостого тому науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».
Про це повідомили в Полтавській обласній військовій адміністрації.
На захід завітали заступник начальника ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облвійськадміністрації Вікторія Пилипенко.
Виступаючи перед присутніми, Антон Чубенко наголосив на важливості просвітницької роботи.
«Результат тривалої та кропіткої роботи наших науковців – у цій книзі. Видання масштабне. Містить чимало документів, із якими можна ознайомитися й в архіві. Вдячний за роботу, що постійно згадуєте тих героїв, тих натхненних людей, які власним прикладом показали, як жити й бути українцем. Особливо нині, в умовах повномасштабного вторгнення. «Реабілітовані історією» – наша пам’ять, яку потрібно берегти та розповідати про неї», – зазначив заступник начальника ОВА.
Проєкт «Реабілітовані історією» на основі різноманітних джерел розкриває історію політичних репресій на Полтавщині.
«Тема болюча для нашого краю та всієї України загалом. У межах цього проєкту вже видано п’ять книг і робота продовжується. Наразі маємо електронний варіант шостого тому. Дякую за колективну роботу», – сказала Вікторія Пилипенко.
Науково-пошукову, дослідницьку, методичну роботу з опрацювання архівних документів та підготовку до видання томів проєкту «Реабілітовані історією» у співпраці з Державним архівом Полтавської області проводить науково-редакційний підрозділ – центр по дослідженню історії Полтавщини обласної ради.
«Зазвичай вважають, що реабілітовані історією – це жертви сталінських репресій. Ми відійшли від цієї усталеної концепції, адже все відбувалося ще раніше. Скільки українці існують, стільки нас і переслідують. У виданні пояснюється, яка причина переслідувань, в яких умовах доводилося працювати тим, хто залишався українцем і робив щось для цього. У книзі представлені унікальні архівні документи та світлини», – сказав упорядник видання Олександр Білоусько.
Книга призначена для науковців, істориків, краєзнавців, педагогів, студентів, учнів та шанувальників історії.