На Миргородщині захисникові України, який повернувся з майже трирічного полону, вручили відзнаку Почесного громадянина громади
На Миргородщині захисникові України, який повернувся з майже трирічного полону, вручили відзнаку Почесного громадянина громади
У Миргородській міській територіальній громаді відбулася зустріч жителів ТГ із захисником України, майором медичної служби Анатолієм Пляшником, який нещодавно повернувся з російського полону. У неволі він провів майже три роки, переживши чимало випробувань. Місцеві жителі, друзі та рідні, побратими зібралися, щоб висловити воїнові свою підтримку та вдячність за його мужність і стійкість, а міській голова Сергій Соломаха вручив Анатолієві Пляшнику відзнаку “Почесний громадянин Миргородської міської територіальної громади”.
Про це повідомили в Миргородській міській раді.
Під час зустрічі воїн поділився з громадою своїми спогадами про пережите.
Початок повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну Анатолій зустрів у Маріуполі.
“Війна для мене в якості тимчасово виконуючого обов’язки командира медичної роти 36-ї бригади морської піхоти почалася за кілька тижнів до знаменитого 24 лютого 2022 року, тому що тоді обстріли дуже сильно посилилися й робота в усіх була”, – розповів чоловік.
Без двох місяців три роки тому він потрапив у полон. Каже, увесь цей час був повністю відірваний від інформації із зовнішнього світу. Але ні на мить не забував про свою родину, близьких, батьківщину. Вірив у себе, що вистоїть, та в Бога. І тримався.
“Я отримав від дружини Людмили листа, із нього дізнався, що це лист вже другий. Я дізнався, що в мене народилась онука. Уже в камері зміг відкрити його, прочитати. То це такий крик був, що хлопці цикнули на мене. Сльози бризнули від такого щастя на півтора метри з очей. А за це дуже жорстко б’ють”, – поділився Анатолій.
Дружина захисника Людмила Пляшник розповіла, що всі ці роки не здавалася, обійшла державні організації, які займаються звільненням полонених, підключала громадські та закордонні, щоб добитися повернення чоловіка додому.