На лаву підсудних відправили членів злочинної групи, які ошукали українців на понад 800 тисяч гривень
На лаву підсудних відправили членів злочинної групи, які ошукали українців на понад 800 тисяч гривень
Правоохоронці завершили розслідування стосовно жителів Києва та Херсону, які спустошували рахунки громадян, співпрацюючи з шахрайським кол-центром, розташованим на тимчасово окупованій території України.
Про це повідомив Департамент кіберполіції Національної поліції України.
Кіберполіцейські Полтавщини спільно зі слідчими відділу поліції №1 Полтавського районного управління поліції та Слідчого Управління ГУ НП у Полтавській області за процесуального керівництва Полтавської окружної та Полтавської обласної прокуратур викрили на шахрайстві членів організованої злочинної групи.
Зловмисники налагодили взаємодію з шахрайським кол-центром, утвореним на тимчасово окупованій території України, оператори якого телефонували потерпілим від імені працівників банку й виманювали конфіденційні фінансові дані, які надалі передавали фігурантам.
Отримавши потрібну інформацію, жителі Києва та Херсону використовували банківські дані жертв для оплати замовлень через сервіси електронної комерції.
В окремих випадках зловмисникам вдавалося замінювати фінансовий номер потерпілих на підконтрольний і в такий спосіб отримувати доступ до онлайн-банкінгу громадян, розраховуючись коштами жертв за придбання мобільних телефонів. Куплені так ґаджети зловмисники закладали в ломбарди, а гроші витрачали на власні потреби.
На сьогодні встановлено 20 потерпілих, серед яких українські військовослужбовці. Встановлена сума завданих збитків перевищує 800 тисяч гривень.
Поліцейські провели низку обшуків у квартирах та автомобілях фігурантів. Вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки та чорнові записи.
Трьом зловмисникам оголошено підозри, залежно від їхньої ролі в злочинній групі, за ч. 3, 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Двом фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту.
Досудове розслідування стосовно двох зловмисників завершене, обвинувальний акт направлений до суду. Підозрюваним загрожує до 15 років ув’язнення. Матеріали стосовно їхнього спільника виділені в окреме провадження.
Викриттю зловмисників сприяли працівники служби безпеки АТ КБ “ПриватБанк”.