Чотирилапі терапевти: на Полтавщині провели сеанс каністерапії для поранених захисників
Чотирилапі терапевти: на Полтавщині провели сеанс каністерапії для поранених захисників
Поліцейські Полтавщини провели захід з елементами каністерапії для військових, які проходять реабілітацію після травм та поранень. Бійці мали можливість не лише спостерігати за роботою службових собак, а й безпосередньо контактувати з ними.
Про це повідомили у Відділі комунікації поліції в Полтавській області.
Зустріч ініціювала молодший інспектор-кінолог кінологічного центру поліції Полтавщини Олена Гавриленко. Сеанс з психологічної реабілітації провела психологиня управління кадрового забезпечення поліції Полтавщини Олександра Атахаджаєва. Їй допомагали колеги-кінологи: Сергій Сіренко, Олександр Тимрук та Світлана Лозбін.
Супроводжував бійців завідувач сектору соціального захисту та супроводу постраждалих та членів їх сімей ДУ “ТМО МВС України в Полтавській області” Йосип Бегман.
Під час зустрічі кінологи зі службовими німецькими вівчарками Ральф, Гєра, Бетті та Хаммер ознайомили бійців із загальним курсом дресирування. Також службові собаки продемонстрували свою майстерність щодо затримання правопорушників, пошуку вибухових речовин та наркотиків.
«До каністерапії з військовими ми залучаємо собак, які добре соціалізовані, легко йдуть на контакт, активні та грайливі. Для нас важливо, щоб заняття приносили користь людям та позитивно впливали на їх психоемоційний стан», — повідомила молодша інспекторка-кінологиня Олена Гавриленко.
«Важливою складовою у реабілітації наших захисників є комунікація з тваринами. Спілкування людини з собакою підіймає рівень окситоцину, який зменшує рівень гормону кортизол, що викликає стрес. Окситоцин, який ще називають гормоном любові, що «гріє» зсередини, виділяється в мозку, навіть якщо просто спостерігати за собакою протягом кількох хвилин. А погладжування домашнього улюбленця та гра з ним допомагає знизити тривожність та швидше заспокоїтися», — додала психологиня Олександра Атахаджаєва.
Довідково
Захід відбувся в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та пілотного проєкту Нацполіції із залучення кінологів зі службовими собаками до психоемоційної підтримки учасників бойових дій та членів їх сімей.