1 травня в Україні стартує Місяць обізнаності про ментальне здоров’я
1 травня в Україні стартує Місяць обізнаності про ментальне здоров’я
Клінічний психолог КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М. В. Скліфосовського ПОР» Тетяна Парфієвич розповіла, як віднайти внутрішні опори в часи випробувань.
Психічне здоров’я – основа повноцінного життя. Саме зараз, у часи великих викликів, ми, як ніколи, потребуємо внутрішніх опор. І однією з таких опор є фахова психологічна підтримка, наголошують у медичному закладі.
Нещодавно, 23 квітня, в Україні відзначали День психолога, символічно присвячений до дня народження видатного українського науковця Григорія Костюка (1896), який зробив неоціненний внесок у розвиток психології в Україні. А з 1 травня в нашій державі стартує Місяць обізнаності про ментальне здоров’я під гаслом «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої – на платформі howareu.com».
«Психолог – це не лише про роботу з проблемами. Це про відновлення внутрішньої рівноваги, пошук сенсів, що допомагають рухатися вперед. У моменти стресу, втрат, змін середовища – фахова психологічна підтримка здатна стати рятівною. Послуга психолога може бути корисною кожному, хто відчуває емоційні, поведінкові чи когнітивні (погіршення пам’яті, зниження концентрації уваги) проблеми. Також фахівець допоможе впоратися з емоційним вигоранням і хронічним стресом, спричиненим конфліктами, втратою роботи або зміною навколишнього середовища. Не забувайте, що звертатися за допомогою – це нормально, і ваші емоції важливі. Звернутися до психолога – це не слабкість, а прояв мужності та бажання досягати позитивних змін у власному житті», – зазначила Тетяна Парфієвич.
Психолог:
– допомагає краще зрозуміти себе й інших;
– підтримує в ситуаціях стресу, емоційного вигорання, конфліктів, втрат;
– не встановлює діагнози та не призначає ліків, але супроводжує на шляху до психологічного відновлення;
– бере участь у соціально-психологічній реабілітації пацієнтів, які пережили травматичні події.
Пам’ятайте: звертатися по допомогу – це про відповідальність, а не про слабкість!