За допомогу фронту й тилу: хто з волонтерів отримав цього року відзнаку «Варті» від полтавського бізнесу
За допомогу фронту й тилу: хто з волонтерів отримав цього року відзнаку «Варті» від полтавського бізнесу
26 березня українські волонтери, благодійні фонди й громадські організації отримали відзнаку «Варті» від Нової пошти. 12 переможців визначили самі українці шляхом голосування, а ще 21 обрав організатор, порахувавши кількість і вагу гуманітарних відправлень за минулий рік. Це люди та команди, які допомагають військовим, ВПО, дітям, тваринам, евакуюють із прифронтових зон та рятують життя.
Хто переміг у народному голосуванні
Понад 55 тисяч українців взяли участь у голосуванні на сайті відзнаки «Варті», щоб визначити переможців. Ними стали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах, проте об’єднані спільною метою — допомогти українцям вистояти та йти далі.
У номінації «Найстарший волонтер» переміг 77-річний Григорій Янченко, більш відомий як «дядя Гриша». Багато хто пам’ятає його під час окупації Херсона — дядя Гриша прикрашав своє крісло колісне прапором, вмикав гімн і прямував у людні місця. Нині він живе в Запоріжжі, але практично не буває вдома. Мандрує містами України, збираючи кошти для війська. Вручити відзнаку дяді Гриші змогли під час чергового збору — у Кропивницькому.
Читайте також: До Полтави приїхав відомий херсонський волонтер Григорій Янченко («дядя Гриша»)
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра й 4-річна Кіра з Харкова. Рік тому Саша вже отримувала відзнаку «Варті». Тоді організатори зробили дівчинці сюрприз, і вона вперше за тривалий час побачила тата-військовика, якого ненадовго відпустили зі служби. Утім, за місяць після цього він загинув на фронті. Попри біль втрати дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ — збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Відзнаку вона отримала в роковини загибелі батька.
За технологічність у волонтерстві відзнаку одержав автор «Русоріза» Сергій Стерненко, який нон-стоп веде збори на FPV-дрони й показує, як вони працюють на передовій.
За креативність нагородили миколаївського блогера Юрія Степанця, який тепер живе в Одесі. Він найвідоміший в Україні комік на кріслі колісному, який реалізує «неходові збори» для військових. Волонтер часто каже: не всі можуть бути в ЗСУ, але всі можуть бути для ЗСУ — кожен на своєму місці, попри втому і втрати.
За евакуацію відзначили Катерину Андреєву, яка разом із військовиками рятує з прикордоння Сумщини та Курщини поранених захисників, а також вивозить із-під обстрілів мирних жителів і кинутих тварин. Свою відзнаку вона присвятила татові, який віддав життя за Україну.
За медичну допомогу війську українці подякували парамедикам із «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху «Veteranka».
Також відзнаку отримали:
Всеукраїнська благодійна організація «Ukrainian Food Foundation» — за підтримку ВПО;
Благодійний фонд «Діти героїв» — за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків.
Були відзначені й Андрій Бурахович, механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад 2000 машин, — за допомогу армії своїми руками; Олександр Мізерій, лідер гурту «Смерека» з Вінниччини й волонтер, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 млн гривень для ЗСУ, — за культурний розвиток; Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — зазначила співзасновниця Нової пошти Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами перевезення гуманітарних вантажів
Окрім волонтерів та фондів, за які проголосували українці, відзнаку отримали ще 21 організація й фонд. Їх організатори вибрали з бази даних Гуманітарної Нової пошти, порахувавши кількість і вагу відправлень, категорії допомоги, її системність. Переможцями стали:
Благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»).
Благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»).
Благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»).
Громадська організація «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»).
Благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»).
«Бахмутське товариство захисту тварин «ЛАДА» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»).
Громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
Благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»).
Благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень).
Міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
У номінації «Навігатор допомоги» за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів перемогли дві волонтерки — Юлія Кудрик й Оксана Миколюк.
Як вручали відзнаку
Відзнаку переможцям у різних містах України вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники Нової пошти та люди, які раніше отримували допомогу від організацій-переможців. Наприклад, у Києві це був гурт «Курган і Агрегат», який регулярно збирає донейти на ЗСУ під час українських та європейських турів.
Довідково
«Варті» — це щорічна відзнака громадському сектору від Нової пошти. Її започаткували 2022 року, щоб подякувати людям, які без упину допомагають, та підтримати їх.