Полтавка Олександра Титаренко стала срібною призеркою в Genius Olympiad Ukraine 2025
Полтавка Олександра Титаренко стала срібною призеркою в Genius Olympiad Ukraine 2025
Юна полтавка Олександра Титаренко – учениця 10 класу (іноземна філологія) комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей N1 імені І. П. Котляревського» – стала призеркою наіональної Олімпіади геніїв у категорії «Музика».
«Восени 2024 року в конкурсі вокальної майстерності «Пісенний вернісаж 2024», який проходив в ліцеї, Олександра вразила журі ніжним, чистим, проникливим голосом з широким діапазоном. Її філігранне, я б сказала, високопрофесійне виконання пісні з репертуару англійської співачки Adele «Skyfall» отримала найвищі бали. Олександра стала володаркою 1-ї премії в номінації «Зарубіжна пісня». Це був перший крок до великої перемоги», – сказала наставниця, заслужена артистка України Наталія Мізєва.
Тож, коли директорка ліцею Світлана Карапиш запропонувала учням взяти участь у такому цікавому екологічному проєкті, як національна Олімпіада Геніїв в категорії «Музика», Наталія Мізєва не мала сумнівів – погодилася й одразу запропонувала саме Олександрі співпрацю в підготовці вокального номеру.
«Талановита дівчинка з блискучими вокальними даними, а також потужним інтелектом мала шанси, на мою думку, гарно виступити й отримати високу оцінку фахівців. Підготовка була кропіткою. Ми прослухали багато творів і зупинили свій вибір на пісні «Три поради» на слова Юрія Рибчинського та музику Ігоря Шамо. Саме сучасна інтерпретація виконання легендарної пісні, а також глибока, науково обґрунтована промова, яка цікаво, креативно, поєднала екологічну тематику з текстом пісні, сподобалася журі у фіналі конкурсу, який відбувся в столиці України. «Срібна медаль» – це саме та нагорода, на яку заслуговує ця талановита, цілеспрямована, щира, добра дівчинка. Наша зірочка. А зірочки повинні сяяти!» – наголосила наставниця переможниці.
Ліцеїсти й гімназисти з Полтави не вперше здобувають перемоги в цій Олімпіаді геніїв, але музику має й може чути кожне серце.
«Заняття вокалом я почала ще в шість років у Малій академії мистецтв, у якій отримала перші навички й досвід виступів. Після її закінчення продовжила навчання у вокальній студії «БіТ», що допомогло мені розширити вокальні можливості та вдосконалити техніку. Коло моїх музичних вподобань досить широке: від витонченої класичної музики до динамічних сучасних композицій. Я люблю експериментувати зі стилями й шукати нові джерела натхнення», – поділилася Олександра Титаренко, дівчинка із золотим голосом, як назвало її авторитетне журі.
Про конкурс учениці розповіла вчителька з мистецтва Наталія Мізєва, і юну співачку одразу зацікавив його нестандартний формат. Можливість спробувати свої сили в такому оригінальному змаганні здалася їй цікавою, тому й вирішила взяти участь.
«Особливо вразила нестандартна локація конкурсу – Музей науки, у якому учасники мали змогу не лише виступати, а й ознайомитися з експонатами та поринути в атмосферу наукових відкриттів. Корисним для мене став і досвід спостереження за виступами інших конкурсантів: серед них було багато яскравих, оригінальних номерів, що можуть стати поштовхом для нових творчих ідей. Конкурс залишив у мене багато позитивних емоцій, тому я планую взяти участь у ньому ще раз наступного року. Хочу ще більше розкрити свій потенціал. Я мрію пов’язати своє майбутнє життя з музичною діяльністю, адже сцена – це те, що приносить мені справжнє задоволення. Хоча поки що я не до кінця уявляю, у якому саме напрямку хочу розвиватися, знаю точно: музика завжди буде важливою частиною мого життя», – підсумувала цей етап своїх досягнень срібна призерка Genius Olympiad Ukraine 2025 Олександра Титаренко.
Марія Бойко
Фото – Наталія Мізєва