Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нова установа, перші тарифи, передача майна та ремонт доріг: відбулася сесія Полтавської обласної ради

Нова установа, перші тарифи, передача майна та ремонт доріг: відбулася сесія Полтавської обласної ради

Сьогодні в Полтавській обласній раді в режимі відеоконференції із застосуванням системи «Голос» відбулося пленарне засідання 41-ї позачергової сесії. Вів її голова облради Олександр Біленький.

Депутати опрацювали 18 питань порядку денного. Але перед їх розглядом заслухали важливу інформацію та пропозиції колег. Так, Яніна Барибіна ініціювала створення робочої групи, яка опікуватиметься питаннями просвіти молоді регіону щодо небезпеки співпраці з російським агресором, адже останнім часом в Україні почастішали випадки підготовки ворогом терористичних актів із залученням саме українських дітей, у тім числі з Полтавщини. Володимир Ярошенко порушив питання нестачі вологи в ґрунтах через масштабне розорювання земель, що може призвести надалі до проблем із забезпеченням населення продуктами харчування. Окрім того, він запропонував закладам освіти поширювати інформацію про тероризм, який чинить рф на території України, через взаємодію зі своїми колегами за кордоном, зокрема в Сполучених Штатах Америки. Олег Діденко звернувся до депутатів із пропозицією розширити напрямки Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023 – 2025 роки, зокрема передбачити виплату щомісячної допомоги родинам загиблих, у яких є неповнолітні діти, щомісячні виплати та встановити їх на рівні прожиткового мінімуму на кожну дитину за рахунок коштів обласного бюджету, а також збільшити термін обласної послуги соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців із членами сімей до 14 днів.

Першим питанням сесії депутати розглянули запит колег до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України щодо незадовільної роботи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області. Він стосується надання детальної інформації щодо загальної суми коштів, виділених на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування в Полтавській області у 2025 році, графіку виконання ремонтних робіт та джерел фінансування. За словами Олексія Матюшенка, з 2022 року Кабмін уперше виділив на Полтавську область майже 800 млн грн на утримання доріг. Ділянки, які потребують першочергового відновлення визначені, тендери проведені. Потрібно затвердити перелік доріг, які будуть ремонтувати цього року. отримати план-завдання, і підрядники почнуть працювати. Але цього поки що не відбулося, тож депутати шукають шляхи, як пришвидшити процес ремонтування автошляхів області.

На сесії ухвалили достроково припинити повноваження депутата Полтавської обласної ради восьмого скликання Людмили Мірошніченко за її заявою, змінити склад постійних комісій у зв’язку зі змінами в складі депутатського корпусу.

Депутати ухвалили передати майно виробничого підрозділу «Кременчуцька ТЕЦ» Полтавського обласного комунального підприємства виробничого теплового господарства «Полтаватеплоенерго» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області у державну власність та безоплатно прийняти майно з власності товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Комплект-Авто» як внесок до статутного капіталу «Полтававодоканалу» в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. Також вони підтримали передачу в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області земельних ділянок, розташованих на території Глобинської, Градизької, Кременчуцької територіальних громад, передачу на баланс і закріплення нерухомого майна – виробничих будівель у Лубнах і Полтаві – за Комунальною установою Полтавської обласної ради з експлуатації.

Ухвалене сесійно й створення комунальної установи «Полтавський обласний центр підготовки населення до національного спротиву Полтавської обласної ради». Її основним завданням стане підготовка громадян України до національного спротиву як невід’ємної складової всеохопної оборони держави на всій території України.

Читайте також: Створення центру підготовки населення до національного спротиву, допомога оборонцям, нагородження: відбулося засідання комісії облради

Також депутати підтримали рішення про затвердження тарифів на соціальні послуги на 2025 рік. Ідеться про тарифи на послугу стаціонарного догляду в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту Полтавщини на одного підопічного за добу. Як повідомила директорка Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації Людмила Корнієнко, згідно зі ст. 28 закону України «Про соціальні послуги» соцпослуги надаються отримувачам:
1) за рахунок бюджетних коштів (на безоплатній основі):
– дітям з інвалідністю;
– особам з інвалідністю I групи;
– особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше ніж два прожиткові мінімуми (4 722 грн станом на 1 січня 2025 року);
2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг:
– особам, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми (4 722 грн – 9 444 грн станом на 1 січня 2025 року);
3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб (на платній основі):
– особам, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми (9 444 грн – станом на 1 січня 2025 року).

Таке рішення ухвалили уперше, відповідно до чинного законодавства.

Підтримали на сесії й встановлення розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються за рахунок коштів обласного бюджету та коштів підприємств, установ, організацій, що належать до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Полтавської області.

Читайте також: Ремонт автодоріг, зарплата на будівництві, підтримка підприємств тепло- та водопостачання, виконання програм: в обласній раді відбулося засідання профільної комісії

Окрім того, депутати внесли зміни до Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років, Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2024-2026 роки; погодили кандидатуру Наталії Чепіги для нагородження грамотою Верховної Ради України та розглянули низку інших питань.