На Полтавщині 220 людей отримують соціальну допомогу через інноваційний проєкт
На Полтавщині 220 людей отримують соціальну допомогу через інноваційний проєкт
Полтавщина активно впроваджує експериментальний проєкт Міністерства соціальної політики «гроші ходять за людиною». Історія Миколи Коваля – приклад підтримки та впровадження нових підходів у соціальній сфері.
Про це розповів т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
Миколі Ковалю цьогоріч виповнюється 80 років. Усе життя він проживав у Харкові та працював на авіаційному заводі. На початку повномасштабного вторгнення довелося переїхати до Диканьки.
Чоловік має першу групу інвалідності. Зараз отримує послугу стаціонарного догляду в Територіальному центрі соцобслуговування селищної ради. Це стало можливим завдяки експериментальному проєкту Мінсоцполітики «гроші ходять за людиною», який успішно реалізується в нашій області. Наразі в межах цієї ініціативи в Диканьці послуги отримують шість внутрішньо переміщених осіб.
«Цей проєкт передбачає надання соцпослуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання ВПО з числа людей старшого віку та з інвалідністю. Держава перераховує кошти надавачу соцпослуг, що забезпечує відповідний догляд. На Полтавщині на сьогодні працюють 11 таких центрів у 10 громадах, які забезпечують проживання та догляд за 220 людьми. Чверть із них – внутрішньо переміщені особи. Щороку така потреба не зменшується. Разом із громадами працюємо над розвитком цього напряму. Спільними зусиллями допомагаємо кожному, хто опинився у складних життєвих обставинах», – зазначив Володимир Когут.