«Створення належних умов для ВПО — у фокусі уваги кожної громади», — Антон Чубенко під час візиту до ПДАУ
«Створення належних умов для ВПО — у фокусі уваги кожної громади», — Антон Чубенко під час візиту до ПДАУ
Полтавський державний аграрний університет відвідав заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко. Разом з ректором ПДАУ Олександром Галичем, проректором з науково-педагогічної, наукової роботи Анатолієм Шостею, директором студмістечка Сергієм Шабельником та головою Ради ВПО при Полтавській ОВА Миколою Бутком він оглянув гуртожиток, де мешкають внутрішньо переміщені особи.
Про це повідомили у Полтавській ОВА,
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ПДАУ став прихистком для понад 15 тисяч українців, які змушені були покинути свої домівки. Нині в університеті проживає 267 ВПО, що робить його закладом освіти з найбільшою кількістю переселенців в області. Завдяки зусиллям університетської спільноти та підтримці гуманітарних організацій життя мешканців стало безпечнішим і комфортнішим.
«Від початку повномасштабного вторгнення Полтавщина стала надійним прихистком для внутрішньо переміщених осіб. Створення належних умов для людей, які через дії агресора втратили свої домівки та змушені були покинути власні місця проживання, має залишатися у фокусі уваги кожної громади області. Історії із життя переселенців потрапляють прямісінько в серце і душу, а ще мотивують кожного з нас не здаватися. Робота з ВПО – наш орієнтир у синергії з міжнародними партнерами, благодійними організаціями, громадами. У здатності підтримувати, співпереживати та допомагати – наша сила», – зауважив Антон Чубенко.
Під час візиту Антон Чубенко оглянув МТП, де для ВПО створено сучасні умови проживання. Адміністрація університету представила результати комплексних ремонтних робіт: оновлені кімнати з меблями та побутовою технікою, затишні спільні кухні та модернізовані санвузли. Гості поспілкувалися з мешканцями та переконалися у належному рівні облаштування тимчасового житла, яке ремонтується за фінансування УВКБ ООН.
Проте допомога університету не обмежується лише наданням житла. ПДАУ приділяє значну увагу організації дозвілля, психологічній підтримці та сприянню у працевлаштуванні ВПО. Наприклад, під час новорічних свят співробітники психологічної служби спільно з представниками бібліотеки та фахівцями ГО «Проліска» організували заняття для дітей переселенців. Програми розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку було розроблено за участі психологів Гуманітарного центру «Проліска-Полтава». Заняття проходили в ігровій кімнаті, обладнаній завдяки фінансовій підтримці UNHCR Ukraine – Агентства ООН у справах біженців.
Оскільки діти, які пережили війну, особливо потребують позитивних емоцій, ПДАУ постійно залучає благодійні та громадські організації для організації змістовного дозвілля.
Полтавський державний аграрний університет активно співпрацює з міжнародними та українськими гуманітарними організаціями, серед яких:
– Міжнародна організація з міграції,
– Благодійний фонд «СХІД SOS»,
– Благодійний фонд «Карітас Полтава»,
– Гуманітарна місія «Проліска»,
– Національний комітет Товариства Червоного Хреста України,
– Благодійний фонд «Право на захист»,
– Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ),
– Благодійна організація «Світло надії».
З початку повномасштабного вторгнення рф ПДАУ став справжньою домівкою для сотень внутрішньо переміщених осіб, зокрема родин із дітьми.
Університет не лише надає житло, а й створює всі умови для комфортного життя, сприяючи адаптації та інтеграції переселенців у нове середовище.