На Полтавщині відкрили навчально-практичний центр з унікальним обладнанням, що покращує якість профтехосвіти
На Полтавщині відкрили навчально-практичний центр з унікальним обладнанням, що покращує якість профтехосвіти
Сьогодні, 6 лютого, у Вищому професійному училищі №7 Кременчука та відновленій будівлі навчально-виробничих майстерень після капітального ремонту в межах програми “EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні” офіційно відкрили навчально-практичний центр ”Верстатник широкого профілю”.
Проєкт був реалізований за кошти Європейського Союзу спільно з Міністерством освіти й науки України, Полтавською обласною військовою адміністрацією, облрадою та за допомогою Кредитної установи для відбудови (KFW), Українського фонду соціальних інвестицій.
Участь у заході взяли заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, керівник відділу “Державні фінанси, підтримка бізнесу та соціальна політика” Представництва ЄС в Україні Хенрік Вітфельт, представники підприємств, закладів освіти та ін.
“Хочеться пригадати 2019 рік, коли все починалося. Ми з колегами з обласної військової адміністрації, тоді ще державної, переконували, що Полтавська область – це надійні партнери, що вона зможе реалізувати будь-яку кількість проєктів, яку запропонують колеги, на яку може покластися уряд, щоб їх реалізувати. Адже нам це потрібно не для статистики. Полтавщина дуже прогресивна. Якщо області довірити реалізацію проєктів – щодо критичної інфраструктури, освітянських чи медичних об’єктів тощо, ми докладемо максимум зусиль, тільки б ці проєкти були виконані якнайкраще”, – наголосив Олександр Біленький.
Новостворений сучасний навчально-практичний центр за фахом “Верстатник широкого профілю” – яскравий приклад цьому твердженню.
“На сьогодні до нас приїжджають представники інших областей, щоб подивитися, перейняти досвід. На цьому заході, наприклад, присутні представники Черкащини та Запоріжжя. Минулого тижня в закладі побували представники Львівщини. Полтавщина загалом та Кременчук зокрема стали флагманом, орієнтиром для розвитку профтехосвіти в України“, – сказав Антон Чубенко.
Серед того, чим на сьогодні може пишатися і навчально-практичний центр, і Полтавщина, – унікальне за багатьма характеристиками обладнання, встановлене в НПЦ. Як повідомили в закладі, серед іншого в межах реалізації проєкту придбали та ввели в експлуатацію 15 одиниць токарно-гвинторізних верстатів, 3 одиниці заточних верстатів, 5 одиниць промислових пилососів для металевої стружки, обладнання, пристосування, інструменти, потрібні для роботи на верстатах, тощо.
“2024 року уряд України виділив понад 540 млн грн на осучаснення навчально-практичних центрів, майстерень, лабораторій у закладах професійно-технічної освіти. Цей проєкт триває, і 2025 року в держбюджеті передбачено ще 540 млн грн. Крім цього, у нас є ще безліч міжнародних партнерів, які інвестують у профтехосвіту в Україні. Сьогодні ми бачимо такий приклад, коли спільно – за гроші ЄС, державного та обласного бюджетів, а також закладу освіти, створений один із найбільших в Україні навчально-практичних центрів. Це вже завершений продукт, у який інвестовано багато коштів”, – зазначив Дмитро Завгородній.
Частина з них була спрямована на капітальний ремонт приміщень. У межах реалізації проєкту утеплили зовнішні стіни, фундамент і цоколь будівлі, улаштували покрівлю з утепленням, водостічну систему, був здійснений комплексний ремонт відкосів, частково замінені вікна на металопластикові, встановлені ролетні ворота й зовнішні двері. Загалом капремонт і закупівля новітнього професійного обладнання обійшлися в понад 1 мільйон 400 тисяч євро.
Надалі на базі закладу планують відкрити ще центр кар’єри, що допоможе дітям визначитися з майбутньою професією, а також осередок “Захист України”.
Окрім того, навчально-практичні центри, які мають покращити ситуацію в профтехосвіті, збираються відкрити цього року ще на двох локаціях на Полтавщині.