Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині реалізуватиметься проєкт фінансової підтримки надавачів соціальних послуг

На Полтавщині реалізуватиметься проєкт фінансової підтримки надавачів соціальних послуг

В українських громадах розпочато реалізацію проєкту фінансової підтримки надавачів соціальних послуг та послуги раннього втручання у вигляді малих грантів. Метою є забезпечення сімей з дітьми доступом до необхідних соціальних послуг на місцевому рівні, що сприятиме їхньому добробуту та розвитку. Проєкт буде реалізовано в 11 регіонах України, зокрема в Полтавській області. “За останні три тижні було отримано 150 заявок від громад із пілотних регіонів”, — зазначають у Мінсоцполітики.

Відповідний меморандум, що визначає співпрацю у цьому напрямі, було підписано Міністерством соціальної політики України, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Меморандум підписали Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, Генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде та Директор програм розвитку Посольства Великої Британії в Україні Стефан Коссофф.

«Якісні соціальні послуги в громадах, їхній розвиток та подальше масштабування — надзвичайно важливі для підтримки людей, особливо з вразливих категорій, в умовах війни. Підтримуючи надавачів соціальних послуг, ми робимо необхідні кроки для посилення інституційної спроможності та зміцнення системи соціального захисту. Такий підхід забезпечує стійке та інклюзивне відновлення безпосередньо в громадах, і ми щиро вдячні нашим партнерам за незмінну підтримку», — сказала Оксана Жолнович.

За умовами проєкту надавачі соціальних послуг, які відповідатимуть встановленим критеріям, матимуть можливість отримати грантову підтримку до 60 тис. доларів США для реалізації однієї або декількох послуг. Загальний бюджет проєкту становить понад 6 млн доларів США, що дозволить підтримати приблизно 100 організацій та сприятиме формуванню ефективного ринку доступних соціальних послуг на місцевому рівні.

Основною задачею проєкту є надання сім’ям з дітьми та дітям послуги раннього втручання та семи соціальних послуг, серед яких:

  • формування життєстійкості;
  • денний догляд за дітьми з інвалідністю (для дітей з інвалідністю групи А);
  • супровід під час інклюзивного навчання;
  • тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;
  • соціальний супровід сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • транзитне підтримане проживання/навчальна соціальна квартира (будинок) для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком від 16 до 23 років, які перебувають на квартирному обліку та/або соціальному квартирному обліку за місцем їх походження або проживання;
  • соціальний супровід сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) та послуги раннього втручання.

 

«Забезпечення доступу сімей з дітьми до якісних соціальних послуг на місцевому рівні – це не лише підтримка вразливих категорій, а й інвестиція в соціальну стійкість громад. Завдяки цьому проєкту ми посилюємо спроможність надавачів послуг і створюємо передумови для їх подальшого розвитку», — зазначає Генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко.

«Ініціатива SPIRIT покликана зміцнити систему соціального забезпечення на національному рівні та забезпечити надання інклюзивних та доступних соціальних послуг на рівні громади, де діти та сім’ї потребують їх найбільше», – зауважив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

Довідково

Проєкт Малих грантів є одним із трьох ключових напрямків флагманської програми SPIRIT, започаткованої урядом Великої Британії у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Світовим банком та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) для сприяння соціальному відновленню в Україні. Крім цього програма SPIRIT передбачає запуск міжсекторальних ініціатив, що об’єднують зусилля у галузях охорони здоров’я, економіки та соціальної політики для підтримки найбільш вразливих груп населення і подолання викликів, спричинених війною.