Громадська рада при ПОВА: пріоритети на рік – патріотичне виховання молоді, ветеранська та соціальна політики, здоров’я населення
Громадська рада при ПОВА: пріоритети на рік – патріотичне виховання молоді, ветеранська та соціальна політики, здоров’я населення
Сьогодні, 12 лютого, відбулося засідання Громадської ради при Полтавській обласній адміністрації.
До участі в ньому долучилися заступник начальника ОВА Антон Чубенко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облвійськадміністрації Олександр Отич, директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Віктор Лисак, заступник начальника Полтавського обласного ТЦК та СП Едуард Бородай, начальник Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка Олександр Баленко.
Антон Чубенко зауважив, що Громадська рада при облвійськадміністрації є важливим консультативно-дорадчим органом, створеним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політики.
«Сьогодні підбили підсумки роботи за минулий рік. Наші пріоритети на поточний, з огляду на умови сьогодення, незмінні: патріотичне виховання молоді, ветеранська та соціальна політики, медичне забезпечення захисників і захисниць, підтримка ментального здоров’я суспільства, – зауважив Антон Чубенко. – Щодо цих та інших питань ми з представниками Громадської ради перебуваємо в синергії та рухаємося в одному напрямку. Дякую всім за плідну роботу та підтримку».
На засіданні заслухали звіт Громадської ради за 2024 рік. За словами її очільника Олександра Дербеньова, торік відбулося три засідання Громадської ради й чотири – її секретаріату.
«Члени Громадської ради працювали в усіх консультативно-дорадчих органах, створених при ОВА, колегіях структурних підрозділів облвійськадміністрації та робочих групах, – розповів Олександр Дербеньов. – У співпраці з органами влади, громадськістю опрацювали низку актуальних питань, знайшли алгоритм рішень до більшості з них. Також за звітний період погоджені 19 проєктів рішень Полтавської обласної ради, підготовлених структурними підрозділами облвійськадміністрації».
Члени Громадської ради обговорили реформування та реорганізацію закладів охорони здоров’я, а також надання медичних послуг, передбачених Національною службою здоров’я України на 2025 рік.
Як розповів Віктор Лисак, до мережі закладів охорони здоров’я Полтавщини станом на кінець 2024 року входило 104 медичні установи.
Із метою покращення якості та доступності медичної допомоги продовжується формування ефективної мережі закладів.
Торік відкрили два нових центри первинної медико-санітарної допомоги. Відповідно до рішень сесій Полтавської обласної ради, Полтавської та Кременчуцької міських рад вісім закладів охорони здоров’я 2024 року були реорганізовані через об’єднання з більш потужними стаціонарними закладами.
Програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» почали впроваджувати 2017 року. На території Полтавської області діяльність аптечної мережі представлена на сьогодні 122 суб’єктами господарювання, із яких 95 уклали договори з НСЗУ за програмою «Доступні ліки». Місць впровадження діяльності – 744, із яких 693 охоплені програмою, що становить 93% від загальної кількості.
Також присутні обговорили план роботи Громадської ради при ОВА на поточний рік.