Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини
Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини
Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини
Джерело: Полтавська обласна військова адміністрація
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Працівники кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Інституту професор Наталія Гуторова (як лектор) і доцент Тетяна Михайліченко (як слухач) взяли участь в роботі Школи професійного розвитку для викладачів кримінального права «Актуальні питання кримінального права: сучасність і майбутнє».
Цьогорічна Школа професійного розвитку організована Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого у партнерстві з OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні, стала вже одинадцятою за рахунком. Вона об’єднала 25 викладачів кримінального права з 15 регіонів України, які пройшли ретельний відбір на основі їхніх професійних досягнень та мотиваційного листа.
Головним фокусом Школи стала розробка проєкту нового Кримінального кодексу України. Учасники обговорювали ключові аспекти реформи: принципові відмінності нового проєкту від чинного Кодексу, питання кримінально-правової кваліфікації, альтернативи застосуванню санкцій, проблеми криміналізації. Окрім насиченої наукової дискусії, викладачі мали змогу ознайомитися з ефективними методиками викладання кримінального права, поглибити свої педагогічні компетентності та опанувати навички, необхідні для сучасного викладача.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Відбулося розширене засідання Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», на якому видатних науково-педагогічних працівників та співробітників університету відзначено почесними нагородами Міністерства освіти і науки України, які в урочистій атмосфері вручили ректор університету Олена Філонич та голова Вченої ради Володимир Онищенко.
За даними порталу “Освіта.ua” Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» увійшов до ТОП-50 закладів вищої освіти України, зайнявши 49 місце серед 200 у рейтингу університетів за середнім балом національного мультипредметного тесту (НМТ) вступників, які у 2024 році обрали контрактну форму навчання. Серед полтавських ЗВО, підпорядкованих МОН України, політехніка посідає перше місце.
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
4 лютого 2025 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка розпочалося навчання за сертифікатною освітньою програмою «10 кроків до якісної освітньої програми у вищій школі». Учасниками програми стали гаранти, викладачі ПНПУ імені В. Г. Короленка та інших ЗВО України, здобувачі освіти різних рівнів та працівники структурних підрозділів, дотичних до процесу акредитації. На першій зустрічі керівник сертифікатної програми Дмитро Лобода розкрив особливості проєктування, визначення цілей та орієнтації ОП; присвоєння освітньої та професійної кваліфікацій. Гаранти, члени робочих груп зі створення ОП та інші учасники наприкінці зустрічі отримали відповіді на свої питання.
Під час наступних занять учасники познайомляться з принципами функціонування зовнішньої та внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, критеріями оцінювання якості освітніх програм та оволодіють практичними уміннями та навичками роботи у сучасній системі вимог до якості вищої освіти.
Полтавський державний медичний університет
12 лютого 2025 року Полтавський державний медичний університет на науково-практичній конференції зустрів лінгвістів, психологів, педагогів не тільки з України. Зарубіжні колеги також взяли участь в обговоренні актуальних питань лінгвістики, професійної лінгводидактики, психології та педагогіки вищої школи. Відкрив конференцію і побажав плідної роботи її учасникам ректор ЗВО ПДМУ Вячеслав Ждан.
Наукове коло питань, що упродовж роботи охопили учасники конференції, включає надзвичайно актуальні проблеми не тільки для фахівців вузького профілю, а й для всього суспільства. Зокрема, було приділено увагу моральним цінностям та їх справжньому призначенню у високотехнологічному світі, деонтологічній підготовці та розвитку деонтологічної компетентності майбутніх лікарів, війні в текстах: лінгводидактичним аспектам формування соціальних компетентностей та громадянської думки й багатьом іншим, не менш значущим і цікавим питанням.
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
Кременчуцький національний університет посів 50 місце у міжнародному рейтингу Webometrics. Таким чином КрНУ увійшов до Топ-50 найкращих закладів вищої освіти України за версією Webometrics Ranking of World Universities.
У січні 2025 року Кременчуцький національний університет суттєво поліпшив свої показники порівняно з аналогічним періодом 2024 року, піднявшись з 55-го на 50-те місце.
Національна дослідницька рада Іспанії опублікувала чергову редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Webometrics Ranking of World`s Universities January 2025. Наразі оприлюднені результати станом на січень 2025 року (період збору даних – 1-20 січня). Загалом у січні було оцінено понад 32 000 університетів світу. Цього разу до рейтингової таблиці увійшли 107 українських закладів вищої освіти. Кременчуцький національний університет посів серед них 50 місце.
Вебометричний рейтинг університетів світу (Webometrics) – найбільший академічний рейтинг, у якому аналізують ступінь представлення діяльності закладів вищої освіти в Інтернеті. Розробники зазначають, що їх мета – сприяння академічній присутності навчального закладу в Інтернеті, підтримка ініціатив відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань, створених університетами, всьому суспільству.
Наразі оцінювання університетів відбувається за трьома показниками:
VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінки установи – розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic – 50%;
TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топавторів установи (310 найкращих авторів за винятком перших 20) за Google Scholar Citations – 10%;
EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago – 40%.