У Полтавському ЦКД стартував художній проєкт, присвячений пам’яті захисників України
У Полтавському ЦКД стартував художній проєкт, присвячений пам’яті захисників України
У Центрі культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади відбулося відкриття художнього проєкту «Наші», присвяченого пам’яті героїв, які захищають Україну.
Як повідомили в ЦКД, проєкт створений талановитою художницею Оксаною Шабас родом із Донбасу. Він став «живою» книгою історій, об’єднуючи портрети, спогади та нескінченну вдячність.
Започаткований цей проєкт був на честь Артема Тимченка, військовослужбовця, який мріяв разом із художницею відкрити цю виставку.
В експозиції представлені 43 портрети українських воїнів – тих, хто продовжує боротися, і тих, кого ми пам’ятаємо вже як героїв, які віддали своє життя за Україну. Кожен портрет має свою історію.
Оксана Шабас розповіла, як знайомилася із військовиками, чия відданість надихнула її на творчість.
Художниця зізналася, що почала працювати над проєктом ще 2014 року, спочатку зосередившись на воїнах із Донеччини та Луганщини. Але з часом до неї почали звертатися матері, дружини та сестри захисників із усієї України. Відмовити вона не могла, адже всі вони – наші.
Це розуміння, до речі, і стало врешті-решт назвою для експозиції.
Захід об’єднав військовослужбовців та рідних полеглих воїнів, які є героями виставки, випускників і представників кількох полтавських шкіл, студентів педагогічного університету вокалістів, письменників та інших митців.
Виставка працюватиме до 17 лютого. Вхід – вільний.