Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Робота МАН і профтехосвіта: Полтавська та Львівська області обміняються досвідом

Робота МАН і профтехосвіта: Полтавська та Львівська області обміняються досвідом

Сьогодні до Полтавщини прибули представники Львівської обласної військової адміністрації. Їх мета – обмін досвідом із колегами у сфері освіти, зокрема в тому, що стосується роботи Малої академії наук та закладів професійно-технічної освіти.

Про це повідомив заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко під час брифінгу, що відбувся сьогодні в офіційному медіацентрі нашого регіону.

«У нас багато є як спільних успіхів, так і питань, які маємо розв’язати. Сьогодні основна мета візиту наших колег – по-перше, це досвід роботи МАН Полтавської області. Ми покажемо, як це працює, у якій формі, який колектив, хто до тієї роботи залучається, як працює сама система Малої академії наук. Другий момент пов’язаний із розвитком профтехосвіти. Будуть візити у два заклади – у Горішніх Плавнях та Кременчуку. Ідеться, зокрема, про ВПУ №7», – сказав Антон Чубенко.

Директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска зауважив, що він із колегами постійно вивчає досвід інших регіонів України з різних питань, у тім числі освітянських, адже це дає змогу розвивати ці сфери на Львівщині.

«Ми працюємо над концепцією розвитку МАН, вона в нас друге дихання повинна отримати. Коли ми подивилися показники різних регіональних Малих академій наук, Полтавщина привернула нашу увагу. Тому цікаво цей досвід вивчити. Наприклад, тут МАН працює з багатьма закладами вищої освіти. У нас так склалося традиційно, що вона працює більше зі Львівським національним університетом імені Івана Франка, і це є такий невеликий перекіс, який треба за прикладом Полтавщини виправляти. Ми намагатимемося, щоб Мала академія наук працювала з різними закладами вищої освіти», – розповів Олег Паска.

Також львів’янин розповів, що, позаяк в обох областях у деяких закладах профтехосвіти створюють однакові навчально-практичні центри, у Міністерстві освіти та науки порекомендували вивчити досвід таких осередків на Полтавщині.

«Ми хочемо подивитися, як це зроблено тут, бо маємо таку саму тематику й хочемо врахувати ті моменти, які у вас уже зроблені», – зазначив гість.

Окрім того, для учнів і студентів зі Львівщини в Полтавській області висловили готовність провести ознайомчий тур, щоб розширити знання молоді про регіони України.