Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Привласнили генератори для ЗСУ на понад 5 млн грн: обвинувальний акт передали до суду

Привласнили генератори для ЗСУ на понад 5 млн грн: обвинувальний акт передали до суду

Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командира військової частини, його заступника та двох підприємців.

Командира військової частини звинувачують у недбалому ставленні військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України), а його заступника – в умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов’язками повинна була виконати, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 426 ККУ), повідомили в пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.

Також директору одного з підприємств інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України). Заступнику директора другого підприємства – організацію заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинену за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах та в підбурюванні до іншого умисного невиконання військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов’язками повинна була виконати, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 426, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191).

Слідством встановлено, що під час закупівлі дизельних генераторів для потреб Збройних сил України було привласнено обладнання на понад 5 млн грн.

У 2022 році підприємці вступили в змову із заступником командира військової частини. Він мав забезпечити їх перемогу на закупівлю тисячі дизельних генераторів для потреб ЗСУ. Сума контракту становила майже 43 млн грн.

Згодом, скориставшись недбалістю командира військової частини, підприємці уклали додаткову угоду. За оновленими умовами, при збереженні загальної суми договору було зменшено кількість замовлених генераторів на 133 одиниці, які вони згодом привласнили, а державний бюджет через це втратив понад 5 млн грн.

Обвинуваченим військовослужбовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років, підприємцям – до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювалося Першим слідчим відділом ТУ ДБР, розташованого в Києві.