Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські викладачі вивчали досвід ліберальних мистецтв у Німеччині

Полтавські викладачі вивчали досвід ліберальних мистецтв у Німеччині

Викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Олександр Лук’яненко та Ірина Когут відвідали Гіссенський університет імені Юстуса Лібіха в рамках проєкту Еразмус+ КА2. Візит тривав з 16 по 20 грудня 2024 року та був присвячений вивченню досвіду впровадження ліберальних мистецтв у системі вищої освіти.

Програма розпочалася з екскурсії університетським кампусом та офіційної зустрічі з директоркою коледжу ліберальних мистецтв і наук JLU Шарлоттою Кіцінгер та президентом НаУКМА Сергієм Квітом.

Під час візиту відбулася важлива дискусія із заступником міністра освіти України Михайлом Винницьким щодо реформування вищої освіти в Україні. Особливу увагу приділили майбутньому педагогічних університетів та працевлаштуванню випускників програм Liberal Arts.

Полтавські науковці провели серію зустрічей з німецькими колегами, зокрема професорами Едіт Браун та Петером Хазлінгером. Обговорювалися практичні аспекти впровадження програм ліберальних мистецтв та їх роль у розвитку критичного мислення. Примітно, що німецькі фахівці підтримали позицію щодо неможливості повної заміни педагогічної освіти підготовкою спеціалістів широкого профілю.

Візит став частиною масштабного проєкту з розвитку ліберальних мистецтв в українській вищій освіті та заклав основу для подальшої міжнародної співпраці в цьому напрямку.

 

 

 

 

фото: wikipedia.org


Перейти до вмісту