На Полтавщині фахівців Центрів життєстійкості навчили працювати за методикою Mental Trek для психологічної підтримки молоді
На Полтавщині фахівців Центрів життєстійкості навчили працювати за методикою Mental Trek для психологічної підтримки молоді
У Полтавському обласному центрі громадського здоров’я відбувся тренінг з вивчення інтерактивної методики Mental Trek. У навчанні взяли участь близько 30 працівників місцевих Центрів життєстійкості – психологи, фахівці із соціальної роботи та соціальні менеджери.
“Будемо разом впроваджувати нові напрямки ментальної, психосоціальної підтримки українців для подолання наслідків стресу, адаптації до нових умов життя під час війни. Mental Trek – це один з таких потужних комунікативних ресурсів”, – зазначила Ніна Дурдикулиєва, керівниця обласного центру громадського здоров’я.
Тренінг провели досвідчені фахівці – клінічний психолог Наталія Супруненко та психолог Людмила Дерев’янко. Учасники пройшли шість “станцій”, де розглядали різні аспекти психічного здоров’я, зокрема протидію булінгу, подолання стресу, взаємодію тіла й розуму.
За словами Таїсії Ярошенко, координаторки проєкту “Здорова школа” у Полтавській області, методика вже успішно працює в школах регіону: “Mental Trek дозволяє порушувати такі делікатні теми, як булінг в школі, стрес, самооцінка, в безпечній атмосфері довіри та взаєморозуміння”.
Наразі команди навчених вчителів-фасилітаторів працюють у семи територіальних громадах області: Полтавській, Гадяцькій, Лубенській, Котелевській, Козельщинській, Опішнянській та Новоселівській. За відгуками учнів, які вже пройшли програму, вона допомагає краще розуміти свої емоції, вчить не мовчати про булінг та звертатися за допомогою.
Учасники тренінгу відзначили, що методика буде корисною не лише для шкіл, а й для роботи в Центрах життєстійкості, допомагаючи молоді краще розуміти себе та бути уважними до інших.
Тренінг відбувся в рамках україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я”.