Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи працюють на базі 11 закладів охорони здоров’я Полтавщини 

Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи працюють на базі 11 закладів охорони здоров’я Полтавщини 

Замість медико-санітарних експертних комісій у Полтавській обласні були створені експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Вони працюють на базі 11 лікувальних закладів.

Як стало відомо з сайту Міністерства охорони здоров’я, станом на 24 грудня 2024 року експертні команди були сформовані в:

– КНП “1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради” – загалом три за загальнохірургічним напрямком;

– КНП “2-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради” – загалом три за загальнохірургічним напрямком;

– КНП “Гадяцька міська центральна лікарня” ГМР – загалом дві за загальнохірургічним напрямком;

– КНП “Лубенська лікарня інтенсивного лікування” ЛМР – загалом шість за трьома напрямками: загальний, загальнохірургічний, хірургічний;

– КНП “Миргородська лікарня інтенсивного лікування” ММР – загалом десять за такими напрямками: загальний, хірургічний, травматологічний, офтальмологічний;

– КНМП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” ПОР – загалом вісім за такими напрямками: загальний, хірургічний, травматологічний, кардіологічний;

– КП “Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР” – загалом чотири за психіатричним напрямком;

– КП “Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер” ПОР – загалом дві за онкологічним напрямком;

– КНП “Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер” ПОР – загалом дві за фтізіатричним напрямком;

– КНП “Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр” ПОР – загалом дві за кардіологічним напрямком;

– КНП “Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського” ПОР – загалом вісімнадцять за такими напрямками: загальнохірургічний, травматологічний, кардіологічний, офтальмологічний, гематологічний.

Процес оцінювання функціонування може бути реалізований у різних формах, нагадали в Полтавській міській раді. Залежно від обставин та потреб людини, оцінювання проводиться в один із таких способів:

  1. Очний – безпосередньо в закладі охорони здоровʼя.
  2. Дистанційний – із використанням методів і засобів телемедицини.
  3. Заочний – без особистої участі людини, лише за наданими документами.
  4. Виїзний – за місцем перебування або лікування людини.

Щоб отримати направлення на оцінювання, потрібно звернутися до свого лікуючого лікаря, надати документи: особисті, медичні, документи, що підтверджують причину інвалідності, та адресу електронної пошти для отримання сповіщень.

Лікуючий лікар спільно з пацієнтом обирає заклад з експертними командами необхідного профілю. Персональний заклад команди залишається анонімним до дня оцінювання.

Після оцінювання на електронну пошту пацієнта надійде результат, який міститиме висновок експертної команди й призначення, зокрема рішення про статус інвалідності. Витяг також можна буде отримати у лікуючого лікаря. Цей документ замінює собою колишню довідку МСЕК.

Оцінювання повсякденного функціонування дозволяє встановити інвалідність та визначити потребу в подальшій медичній допомозі чи соціальній підтримці, а також допомагає ухвалити рішення щодо подальших кроків реабілітації або лікування. 

 

 

 

 

 


Перейти до вмісту