Відмова від радянських новорічних символів: подкаст Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського
Відмова від радянських новорічних символів: подкаст Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського
Дід Мороз і Снігуронька – що це за персонажі? Чи потрібна їм альтернатива у святкуванні Нового року, чи можливо традиційні персонажі українського фольклору, як-то Святий Миколай нам ближчі і рідніші? Місце цього образу в українській православній і народній традиції і у сьогоднішньому житті Українців – саме цьому присвячена тема чергового подкасту Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського.
Відмова від новорічних радянських символів в Україні є частиною процесу повернення до національних традицій та зміцнення власної культурної ідентичності. Сучасна Україна прагне відновити автентичні українські святкові звичаї, які були частково витіснені під час радянської епохи. І це не спроба відібрати дитячі спогади, а радше можливість створити нові казкові образні уявлення, які відповідають українським традиціям і культурі.
В Україні досі тривають дискусії що до того, хто ж повинен прийти до діток – Дід Мороз чи Святий Миколай, адже багатьом важко відмовитися від традицій, які нав’язувалися нам десятиріччями. Але завдяки зусиллям, зокрема молодого покоління цей процес буде проходити швидше і всі казкові персонажі новорічних та різдвяних свят займуть своє місце в українській культурі і українці продовжуватимуть створювати та зберігати свої власні традиції.
У подкасті, також обговорювали календарну реформу в Україні і те, як війна прискорила цей процес; за яким календарем сьогодні живе Україна і коли відбувся перехід від юліанського до новоюліанського?