Президент України нагородив трьох науковців із Полтавщини Національною премією імені Бориса Патона
Президент України нагородив трьох науковців із Полтавщини Національною премією імені Бориса Патона
Глава держави зустрівся з лауреатами Національної премії імені Бориса Патона 2024 року та вручив їм почесні знаки й дипломи. Були серед нагороджених і троє науковців із Полтавської області.
Як повідомили в облвійськадміністрації, ідеться про викладачів-практиків Кременчуцького національного університету імені Остроградського. Це доктора технічних наук, завідувач кафедри машинобудування Володимир Драгобецький і професор цієї кафедри Олександр Шаповал, а також доктор економічних наук, завідувачка кафедри менеджменту та маркетингу Ірина Труніна.
Разом із колегами з Національної академії наук України, Національної гвардії та ін. вони працювали над роботою «Створення модельного ряду спеціалізованих броньованих машин».
Про це стало відомо з указу Президента №780/2024 «Про присудження Національної премії України імені Бориса Патона 2024 року».
«Національна премія України імені Бориса Патона 2024 року наголошує на важливості наукових досліджень та досягнень у різних галузях: медицині, енергетиці, обороноздатності, – зазначив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін. – Інновації та сучасні технології стають перевагою як у цивільному житті, так і на полі бою. Пишаємося здобутками наших людей».
Також серед нагороджених – науковці, які відзначилися в розвитку української медицини, захисті та відновленні енергетики, розробці українських дронів і ракет та в галузях воєнної розвідки й авіаційної техніки. Загалом 91 лауреат із 12 українських наукових колективів, ідеться на сайті глави держави.
«І це щонайменше 91 доказ того, що українська наука жива. Вона працює, вона зростає, вона створює, посилює нас – Україну, українців, нашу обороноздатність, нашу державу», — сказав Президент.
Довідково
Національна премія України імені Бориса Патона була заснована в травні 2021 року. Нею Президент відзначає видатні наукові дослідження, які сприяють розвитку гуманітарних, природничих і технічних наук, медицини, освіти та охорони навколишнього середовища.