Полтаву відвідав заступник голови Представництва ЄС Ремі Дюфло: підсумки багаторічного проєкту на підтримку Луганського університету
Полтаву відвідав заступник голови Представництва ЄС Ремі Дюфло: підсумки багаторічного проєкту на підтримку Луганського університету
Полтаву з офіційним візитом відвідав заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло. Під час зустрічі з представниками Луганського національного університету імені Тараса Шевченка обговорили результати багаторічного співробітництва в межах проєкту, що надавав суттєву підтримку закладу.
Головною темою зустрічі стали підсумки проєкту «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процес консолідації суспільства в Україні», який реалізовувався у 2019–2023 роках на базі університету.
За словами ректора ЛНУ імені Тарса Шевченка Олени Караман, завдяки підтримці ЄС університет зміг відновити діяльність після двох релокацій.
«Нам вдалося відбудувати навчальний корпус, гуртожиток, придбати сучасне обладнання та створити 10 освітніх центрів. Крім того, організовано транспорт для студентів і викладачів, що забезпечило безперервність навчального процесу», — розповіла ректор.
Голова вченої ради університету та керівник проєкту Віталій Курило зазначив, що Європейський Союз виділив грант у розмірі 1,5 мільйона євро. Ці кошти спрямували на модернізацію матеріально-технічної бази закладу та реалізацію соціальних ініціатив.
«Ми працювали не лише над відновленням інфраструктури, а й над соціальною інтеграцією. Завдяки проєкту вдалося зменшити напруженість у громадах і підтримати примирення», — наголосив Віталій Курило.
Нині ректорат Луганського національного університету імені Тараса Шевченка разом із більшістю професорсько-викладацького складу та співробітниками працює у Полтаві на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Окремі структурні підрозділи університету функціонують у Миргороді та Лубнах. Університет забезпечує навчання понад 7 тисяч студентів за 150 освітніми програмами.
«Європейський Союз глибоко відданий справі підтримки освіти та молоді, усвідомлюючи, наскільки життєво важливо, щоб наступне покоління мало доступ до навчання та можливість випробовувати свої ідеї на практиці. Однак протягом останніх трьох років українські діти та освітяни переживають лихоліття війни, стикаючись із обстрілами, знеструмленням та величезним психологічним стресом. Саме тому з початку повномасштабного російського вторгнення ЄС посилив підтримку освіти та молоді в Україні, розширюючи свої зусилля, спрямовані на задоволення нових потреб, спричинених війною. Відтоді Європейський Союз проінвестував понад 200 мільйонів євро в майбутнє України, яке є також нашим спільним майбутнім, тісно співпрацюючи з міжнародними партнерами для нарощування цих зусиль. Тут, на Полтавщині, ми побачили користь від такої консолідації зусиль, яка дає відчутні результати, що реально впливають на дітей, освітян, молодь, а також на місцеві громади, у яких вони живуть», — зазначив заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло.
За словами керівництва ЛНУ імені Тараса Шевченка, підтримка ЄС стала наймасштабнішою за всю 103-річну історію університету. Заклад продовжує активну роботу над інтеграцією до європейського освітнього простору та впровадженням новітніх стандартів навчання.