Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Канада має проєкт для підтримки жінок-фермерок Полтавщини

Канада має проєкт для підтримки жінок-фермерок Полтавщини

Міністерство аграрної політики та продовольства України, неурядова організація «Товариство міжнародного співробітництва з розвитку» (SOCODEVI) з Канади та Дніпропетровська обласна громадська організація «Сільськогосподарська консультаційна служба» підписали Меморандум про взаєморозуміння стосовно «Проєкту розвитку підприємництва сільського населення, яке постраждало від бойових дій в Україні WeProsper».

Як повідомили в Мінагрополітики, сторони домовилися про потенційне співробітництво в галузі сільського господарства й реалізації «Проєкту розвитку підприємництва сільського населення, яке постраждало від бойових дій в Україні WeProsper». Його мета – підвищення залученості агровиробників до ведення підприємницької діяльності в Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Миколаївській областях. Також передбачається забезпечення економічної спроможності жінок в аграрному секторі, зокрема через створення можливостей для розвитку індивідуальної виробничої діяльності, сільськогосподарських кооперативів та більш активної участі в соціально-економічному розвитку регіону.

Проєкт фінансується Урядом Канади шляхом надання гранту на безповоротній основі.

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль наголосив на важливості розвитку сільських територій і збільшення кількості робочих місць.

«Говоримо про агросектор не лише як про напрямок бізнесу чи економіки. Ідеться і про стабільність сільських територій. І саме на сільських територіях важливий кооперативний рух і організація процесів, які пов’язані із зайнятістю й лідерством жінок», – зазначив очільник відомства.

За його словами, на сьогодні 14 мільйонів українців дотичні до сільського господарства, бо живуть на сільських територіях. А 5 мільйонів робочих місць безпосередньо пов’язані із сільським господарством.

Представники SOCODEVI наголосили, що канадська сторона має намір зберегти обізнаність про цей важливий сектор для економічного зростання в Україні та ролі малих і середніх фермерських сімейних господарств (кооперативів) та акцентували на необхідності посилення маркерів гендерної рівності в діяльності українського агросектору.

Довідково

Проєкт працює над трьома основними виробничо-збутовими ланцюгами: молочний, овочевий/ягідний та зерновий. У межах нього понад 700 осіб, 75% із яких – жінки, пройшли навчання з питань кліматично-орієнтованого сільського господарства, а 492 члени кооперативів користуються новими послугами. 144 члени правління та працівники кооперативів пройшли навчання. Мережа «Бізнес-мережа сільських жінок» також охопила більшість зі своїх 1000 членів через програми онлайн-освіти й тренінгів.

Перейти до вмісту