Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Функціонування критичної інфраструктури, реорганізація МСЕК, «мовна» програма: відбулася сесія Полтавської обласної ради

Функціонування критичної інфраструктури, реорганізація МСЕК, «мовна» програма: відбулася сесія Полтавської обласної ради

Сьогодні, 3 грудня, відбулося пленарне засідання 36-ї позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання, ініційоване депутатським корпусом облради. Воно проходило в режимі відеоконференції. Вів сесію голова обласної ради Олександр Біленький.

Участь у засіданні взяли керівництво облвійськадміністрації, очільники структурних підрозділів ОВА.

На початку сесії депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників України, яка вже 1014 днів дає відсіч російській агресії.

Загалом на засіданні розглянули три питання:

– «Про Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Полтавській області на 2025 ‒ 2030 роки»,

– «Про реорганізацію Комунального підприємства «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради» шляхом приєднання до Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради»,

– «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо недотримання місцевими радами бюджетного законодавства в частині перерахунку коштів на підтримку обласних комунальних підприємств, які надають послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення».

«На порядок денний було винесено чотири питання, два з яких стосувалися підприємства критичної інфраструктури «Полтававодоканал» і два, які були проголосовані раніше на депутатських комісіях, але позаяк термін їх реалізації достатньо короткий, було вирішено винести їх на сесію обласної ради позачергово. Це питання, яке стосується програми розвитку й функціонування української мови, підтримки її на рівні області, а також програми реорганізації МСЕК», – розповів Олександр Біленький.

Питання щодо звернення депутатів Полтавської обласної ради до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Полтавської обласної військової адміністрації щодо складного фінансово-економічного стану КП ПОР «Полтававодоканал» після консультацій з обласною військовою адміністрацією та депутатським корпусом Верховної Ради України з розгляду зняли, адже для проблеми, що стала підставою для такого звернення, знайшли шляхи вирішення.

«Процес компенсації тієї суми, яка була зазначена (майже 46 млн грн) і є, скажімо так, предметом обговорення цього звернення, уже почався. Буде відповідне розпорядження ОВА. Я дуже сподіваюся, що з початком 2025 року питання заборгованості «Полтававодоканалу», «Полтаватеплоенерго» чи «Лубнитеплоенерго», тобто підприємств критичної інфраструктури, які належать Полтавській обласній раді, взагалі не буде виникати. Ми зробимо певну програму компенсаторних заходів, і, позаяк обласна рада бюджет не приймає та не є розпорядником, обласна військова адміністрація з нами в партнерстві буде реалізовувати процес фінансування чи дофінансування цих підприємств за потреби. Зараз заборгованість «Полтававодоканалу» за електроенергію щомісяця – 12-15 млн грн. Чому? Тариф у нас не відповідає економічно обґрунтованому. Тариф на воду ніхто піднімати не буде, це зрозуміло, тому тягар падає на органи місцевого самоврядування», – пояснив голова облради.

Що ж до іншого звернення, до Кабінету Міністрів України, ухваленого депутатами, то в ньому йшлося про прохання надати доручення Рахунковій палаті, Міністерству фінансів, Державній казначейській службі України, Державній аудиторській службі забезпечити дотримання місцевими радами бюджетного законодавства в частині перерахунку коштів на підтримку обласних комунальних підприємств, які надають послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

«Всі знають цю історію про 4% ПДФО, з якими так поталанило громадам. На жаль, обласні бюджети кошти не отримали, а частина тих підприємств, про які ми говорили, перебувають на бюджеті обласному. Тому ми повинні чекати від громад, так би мовити, їх доброї волі для того, щоб вони нам компенсували певні видатки. Позаяк зараз у нас критична ситуація і з «Полтававодоканалом», і з «Полтаватеплоенерго», то ми, звісно, звертаємося до громад, у першу чергу, до Полтавської міської ради, щоб вони звернули увагу на бюджетне законодавство й виділили кошти в тому обсязі, який передбачає закон. Але, на жаль, до цього часу питання висить у повітрі, тому ми хочемо певного регулювання цього процесу, ми думаємо, що Міністерство фінансів могло б чітко взяти на себе зобов’язання регулятора процесу відшкодування 4% ПДФО до місцевих бюджетів через систему «бронювання» чи «замороження» цих активів і виділення цільових коштів із місцевих бюджетів на бюджет області для закриття проблеми», – зазначив Олександр Біленький.

 

 

 

 


Перейти до вмісту