Ви тут:
Суспільство 

12 полтавських шкіл зібрали 313 кілограмів пластику на перероблення в межах молодіжного екопроєкту

12 полтавських шкіл зібрали 313 кілограмів пластику на перероблення в межах молодіжного екопроєкту

Команда молодіжної програми UPSHIFT із Полтави заснувала екологічну ініціативу «RePROJECT» за підтримки ЮНІСЕФ, щоб популяризувати свідоме споживання та вторинне використання ресурсів серед молоді.

Підтримати екологічний розвиток свого міста вирішили студенти Полтавського національного педагогічного університету. Дізнавшись про програму для ініціативної молоді UPSHIFT, подали свою заявку. Там вони пройшли тренінги з громадського активізму й отримали ресурси, щоби втілити власний екопроєкт.

«За кілька місяців до старту UPSHIFT склад студентської ради нашого університету майже повністю оновився: ми були повні сил втілювати нові ідеї, — розповідає Георгій Маслівець,  учасник проєкту „RePROJECT“. — Більшість команди навчається на факультеті природничих наук, тому вирішили сконцентрувати сили на екологічних проблемах міста. У Полтаві, як і в інших містах України, є чимало незаконних сміттєзвалищ, які шкодять довкіллю. Рішення цьому — перероблення сміття. Проте перший крок — навчити людей його сортувати».

Розпочали проєкт із лекцій для молоді в семи різних школах і ліцеях Полтави. Учасники розповідали про правила сортування сміття, місця, куди його спрямовувати, як пакувати, і чому це важливо для довкілля. На лекціях хлопці та дівчата провели майстеркласи для учнів: запропонували їм розмалювати шопери з тканини, щоб потім залишити собі та замінити ними неекологічні пакети з супермаркетів.

У межах інформаційної кампанії команда зняла відео про концепцію «Zero Waste» і розповсюдила його соціальними мережами. Пізніше — організували масштабний конкурс зі збирання пластику в співпраці з місцевим пунктом сортування відходів «Avrora Green». У конкурсі взяли участь 12 шкіл і ліцеїв, яким разом вдалося назбирати 313 кілограмів пластику, що команда передала на перероблення. А школи-переможці отримали набори контейнерів для сортування сміття від «RePROJECT».

Після завершення всіх заходів у межах проєкту команда не зупинилась.

«Деякі учасники „RePROJECT“ долучилися до Всеукраїнської екологічної ліги і тепер беруть участь у масштабних проєктах, що допомагають країні», —  поділився Георгій.

Водночас ЮНІСЕФ і Міндовкілля активізують спільну роботу в межах міжурядової Декларації про дітей, молодь та кліматичні дії підписанням відповідного Меморандуму про співпрацю. Згадана декларація є першим подібним зобов’язанням щодо прискорення інклюзивної, зорієнтованої на дітей і молодь кліматичної політики та дій на національному й міжнародному рівнях. 

«У всьому світі діти та молодь зазнають негативного впливу кліматичних змін та забруднення довкілля. В Україні екологічні катастрофи, спричинені війною, значно поглиблюють цей вплив і роблять дітей іще більш вразливими. Ми переконані, що залучення молодих людей до боротьби зі зміною клімату та запобігання екологічним ризикам є надзвичайно важливим. Саме тому ми допомагаємо українській молоді здобувати „зелені“ навички та підтримуємо їхні локальні ініціативи для захисту довкілля», — зазначив координатор програм із розвитку молоді ЮНІСЕФ Андрій Вашека.

«Ми розглядаємо цю співпрацю як важливий крок на шляху до сталого відновлення країни, зорієнтованого на найкращі інтереси наймолодшого покоління українців», — зазначив голова ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

Більше про інноваційну програму для підлітків і молоді UPSHIFT — на сайті.

 

 

 


Перейти до вмісту