Як розпізнати та зупинити насильство: поліція проводить інформаційну кампанію
Як розпізнати та зупинити насильство: поліція проводить інформаційну кампанію
На Полтавщині триває інформаційна кампанія «16 днів проти насильства», мета якої – привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Джерело: Відділ комунікації поліції в Полтавській області
У рамках цих заходів у Лубнах відбулася інформаційна кампанія за участі інспекторки ювенальної превенції Лубенського райвідділу поліції Олени Петренко, представників органів місцевого самоврядування, благодійного фонду «Посмішка ЮА» та благодійної організації «Милосердя».
Громадянам роздали інформаційні листівки з корисними контактами, надавали рекомендації як діяти у разі небезпеки та консультували до кого потрібно звертатися за допомогою.
Поліцейська розповіла, як розпізнати насильство, які бувають його прояви та форми, а також шляхи його подолання.
Олена Петренко, інспекторка ювенальної превенції Лубенського райвідділу поліції, зазначила:
«Щорічно наприкінці осені ми проводимо цю акцію, аби привернути увагу суспільства до питання насильства та важливості спільнодії у боротьбі з його найрізноманітнішими проявами. Мета нашої кампанії – привернути увагу до цієї проблеми та дати рекомендації, як ідентифікувати й протидіяти подібним загрозам. Важливо аби громадяни знали як убезпечити себе і уникнути небезпечних ситуацій».
Шановні громадяни!
У разі вчинення стосовно вас будь-якої форми домашнього насильства (фізичного, психологічного, економічного чи сексуального) РАДИМО:
– не терпіти та не замочувати про вчинення подібних протиправних дій;
– одразу звертатись по допомогу за номерами:
* 102 (Національна поліція України);
* 15-47 (Урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству);
* 116 111 або 0 800 500 225 (Національна гаряча лінія для дітей та молоді);
* 116123 або 0 800 500 335 (Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству)
– не боятись кривдника, адже за вчинення ним будь-якого з видів насильства законом передбачена адміністративна відповідальність, а за систематичні знущання – кримінальна;
– припиняти відносини та спілкування з близькими, які своїми діями вчиняють відносно вас будь-яку форму насильства.
Нагадаємо, у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та у Ромоданівській громаді Миргородського району (за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки уряду Норвегії через імплементаційного партнера Благодійний фонд «Посмішка ЮА») працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Серед автомобілів, які використовують фахівці, є мікроавтобуси, обладнані для перевезення людей з інвалідністю.
Зв’язатися з фахівцями можна за номерами:
* 050-730-09-93 або 067-610-58-02 (у Полтаві);
* 0976432968 або 0662500133 (у Кременчуці),
* 0503885477 (у Лубнах та Ромоданівській громаді Миргородського району).