У Полтавській громаді розпочав роботу спецавтотранспорт для заготівлі донорської крові у виїзних умовах, переданий шведськими партнерами
У Полтавській громаді розпочав роботу переданий міжнародними партнерами спецавтотранспорт для заготівлі донорської крові у виїзних умовах
Спеціалізований автотранспорт для заготівлі донорської крові у виїзних умовах, що надійшов полтавцям кілька місяців тому як гуманітарна допомога від шведського уряду, розпочав свою роботу, наразі на території Полтавської міської територіальної громади.
Як розповів головний лікар комунального підприємства «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков, спеціалізований автомобіль оснащений усім необхідним. Тут є два крісла для розміщення одразу двох донорів, холодильне обладнання для зберігання крові, ваги-помішувачі, лабораторне обладнання, комп’ютер тощо.
«Це нам дає змогу збільшити заготівлю донорської крові. Ми можемо мобільно під’їжджати на підприємства, заклади освіти, охорони здоров’я – ставати будь-де й заохочувати людей до донорства. Ми зараз проводимо такі заходи. Поставили собі за мету залучити нині як донорів медичних працівників, тобто по черзі приїздитимемо до Центру екстреної медичної допомоги, кардіоваскулярного центру, обласної та інших лікарень, розташованих на території Полтави. Хто, як не лікарі, знає, що існує потреба в компонентах крові та яку вони цінність мають?!», – розповів Володимир Рудіков.
Наразі спецтранспорт виїжджатиме до підприємств, установ, організацій, позаяк через погодні умови донорам уже не зручно чекати своєї черги на вулиці. У більш теплу пору року автомобіль зможе стояти на відкритих локаціях і приймати всіх, хто виявить бажання здати кров. Хоча, як зауважив керівник станції переливання крові, і зараз працівники служби не відмовлять охочим стати донорами, якщо вони підходитимуть до спецтранспорту.
Працюють на спецавтомобілі три людини: операційна медсестра, лаборант, лікар-терапевт. За день можуть прийняти зо два десятки донорів. Стандартно в них здійснюється забір 450 мл крові.