Понад пів мільйона жителів Полтавщини отримують соціальні виплати: звіт Пенсійного фонду за 9 місяців
Понад пів мільйона жителів Полтавщини отримують соціальні виплати: звіт Пенсійного фонду за 9 місяців
У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області першочергова увага приділяється реалізації завдань і заходів, спрямованих на підвищення рівня соціального забезпечення громадян.
Як свідчить аналіз, ключові завдання, що ставилися перед Головним управлінням у звітному періоді, виконані.
На даний час стабільними соціальними виплатами в регіоні охоплено
572 тис. осіб, у числі яких 407,9 тис. пенсіонерів; 159,7 тис. одержувачів субсидій і пільг; 4455 тис. осіб, яким призначені страхові виплати від нещасного випадку.
За січень-вересень загальна потреба в коштах на виплату пенсій, житлових субсидій і пільг, придбання твердого палива та скрапленого газу, страхових виплат склала 23,2 млрд грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сума видатків на соціальні виплати в області зросла на 10,8 %, або на 2,3 млрд грн.
Більша частина пенсіонерів Полтавщини – 383 тисячі – мають так звані цивільні пенсії. Кількість пенсіонерів з числа колишніх військовослужбовців поступово збільшується і досягла майже 25-ти тисяч.
За 9 місяців п.р. призначено 15,5 тис. нових пенсій, з них 2,3 тисячі – представникам силових структур. За заявами пенсіонерів проведено 31,4 тис. перерахунків пенсійних виплат. Проведені всі передбачені чинним законодавством масові перерахунки пенсій.
З початку року середній розмір пенсії в області збільшився на 484 грн (на 9,3 %), і на 01.10.2024 склав 5675,80 грн.
Найвищий рівень середньої пенсії – близько 6100 грн – у промисловому Кременчуцькому районі. На другому місці з показником 5647 грн – Полтавський район. Показники у Лубенському і Миргородському районах – відповідно 4848 і 4798 гривень.
Загальна картина розподілу одержувачів за розмірами пенсій на Полтавщині залишається стабільною. Зокрема, 2 % пенсіонерів одержують виплати в розмірі прожиткового мінімуму. Більшість – або 60 % контингенту – мають пенсії від мінімального розміру – до 5000 грн. Від п’яти до десяти тисяч гривень одержують 26 % пенсіонерів. Пенсія більше 10 тис. грн – у 11 % одержувачів.
У банківських установах обслуговується нині близько 80 % пенсіонерів краю, що дозволяє щомісяця заощаджувати на доставці пенсійних виплат, в середньому, 33,7 млн грн бюджетних коштів.
На виконання урядового рішення від 27 грудня 2023 року в області здійснювалося фінансування разової грошової виплати до Дня Незалежності України. Разом з пенсією таку допомогу одержали 19,8 тис. громадян на загальну суму 29,0 млн грн. За особистим зверненням допомога нарахована 1073 особам на суму 1,1 млн грн. На рахунки військових частин, установ, організацій на підставі поданих заявок спрямовано 22,9 млн грн для 22861 тис. осіб.
За звітний період у Головному управлінні опрацьовано 28,9 тис. звернень щодо призначення та перерахунку субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
На виконання законодавчих актів проведені всі заплановані масові перерахунки виплат зазначених видів. Так, у разі зміни розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства більше, ніж на 50 %, проведені перерахунки житлових субсидій з 1 березня та з 1 серпня нинішнього року відповідно для 18,3 тис. і 7,4 тис. одержувачів.
Також було визначено право на призначення субсидій для 93,5 тис. мешканців області на неопалювальний період поточного року. Окрім того, проведені перерахунки у зв’язку зі зміною тарифів на житлово-комунальні послуги. Зміни стосувалися 131 тисячі рішень по одержувачах житлових субсидій і понад 140 тисяч рішень по пільговиках.
У звітному періоді в області забезпечено виплату житлових субсидій і пільг для 159,7 тис. домогосподарств на опалювальний період 2023-2024 років і для 97,9 тис. – у неопалювальний період цього року. Середні розміри субсидій і пільг становлять відповідно 477 грн та 628 грн.
Щомісячними страховими виплатами на Полтавщині охоплено 4455 осіб, потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Середній розмір такої виплати на 01.10.2024 становить 4472 грн.
Окрім того, одержують грошову компенсацію за надані соціальні послуги з догляду 53 особи та соціальну послугу натуральної допомоги -15 осіб.
У рамках забезпечення мешканців області страховими виплатами в роботі перебували 51,3 тис. заяв-розрахунків у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. З них 6,2 тис. не прийнято з різних причин.
Керівництво Головного управління приділяло велику увагу питанню надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду України. Виконання плану з надходження частини єдиного внеску, розподіленої на пенсійне страхування, забезпечено на 100,4%. У результаті до пенсійного бюджету області надійшло
11 млрд 258 млн грн.
План з надходження коштів, які адмініструються Пенсійним фондом, Головне управління виконало на 109,3 %. Сума поповнення бюджету склала 266 млн грн.
План по надходженню збору з окремих видів господарських операцій виконаний на 112,5%, завдяки чому державний бюджет поповнився на 178,0 млн грн.
На щоденному контролі в Головному управлінні знаходиться робота щодо погашення заборгованості з усіх видів платежів до бюджету Пенсійного фонду. На 01.10.2024 загальна сума боргу в області становить 400,8 млн грн, з яких
56,6 % (226,8 млн грн) не сплатили роботодавці з єдиного внеску. Суттєва сума боргу обліковується за фізичними особами-підприємцями (139,5 млн грн).
У рамках впливу на боржників заходами примусового стягнення забезпечено 100% заборгованості, що підлягає стягненню в судовому порядку.
Прийом та обслуговування мешканців області здійснюється стаціонарно у 31-му сервісному центрі, що розташовані у 29-ти приміщеннях. Окрім того, фахівці Головного управління здійснюють прийом на 47-ми віддалених робочих місцях.
За звітний період працівники фронт-офісів надали 366 тис. послуг, у тому числі 4977 – на віддалених робочих місцях. Окрім того, надано більше 42 тис. консультацій в телефонному режимі. Найбільше звернень стосуються видачі довідок, надання консультацій, подання документів для призначення та перерахунку пенсій.
За 9 місяців п. р. до Головного управління надійшло на 27 % менше письмових звернень, ніж за аналогічний період минулого року. Це свідчить про важливість комунікацій, які сприяють поширенню інформації і задовольняють попит громадськості.
Переважна частина звернень надійшла у письмовій формі. Наступним за популярністю серед громадян є вебпортал Пенсійного фонду України. Чимала кількість звернень надходить на електронну пошту Головного управління та «Урядовий контакт-центр». Всі вони вчасно і ретельно обробляються.
Продовжувалася робота щодо забезпечення роботи сервісу вебпорталу Пенсійного фонду України «Електронна трудова книжка». За звітний період надійшло близько 42 тис. звернень щодо оцифрування відомостей про трудову діяльність, з яких понад 29 тис. подані через вебпортал, 12,5 тис. створені при призначенні або перерахунку пенсій.
На 01.10.2024 в Головному управлінні переведено в електронний формат 291,5 тис. пенсійних справ, що складає 85,4% від загальної кількості паперових документів, які підлягають оцифруванню. Окрім того, розпочався процес оцифрування справ про страхові виплати.
Одним із напрямів контрольно-перевірочної роботи стало проведення 298 контрольних заходів щодо дотримання страхувальниками законодавства з пенсійного та соціального страхування. За результатами перевірок застосовано фінансових санкцій та адміністративних штрафів на загальну суму 298,6 тис. грн.
Окрім того, проведено 6,6 тисяч перевірок суб’єктів загальнообов’язкового державного пенсійного страхування щодо обґрунтованості видачі ними документів для оформлення пенсій. Забезпечено постійний контроль за використанням пенсійних коштів в організаціях та установах, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
У рейтингу результатів діяльності регіональних управлінь Пенсійного фонду України за 9 місяців 2024 року Полтавська область посідає п’яте місце.
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області