Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський держархів розмістив понад 50 тис сканованих документів на порталі ARCHIUM для вільного доступу

Полтавський держархів розмістив понад 50 тис сканованих документів на порталі ARCHIUM для вільного доступу

Державний архів Полтавської області систематично завантажує оцифровані архівні ресурси на міжархівному порталі «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів», створений на платформі ARCHIUM.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

У вільному доступі для користувачів відтепер доступні 204 одиниці зберігання (50 932 сканованих аркушів документів) фонду Р-363 «Полтавський окружний виконавчий комітет рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів (окрвиконком), м. Полтава Полтавського округу».

Полтавський окрвиконком створений на підставі постанови Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету від 7 березня 1923 року і був виконавчим, розпорядчим і контролюючим органом державної влади на території округу, здійснював керівництво господарським і культурно-соціальним будівництвом через відділи (адміністративний, робітничо-селянської інспекції, комунального господарства, земельний, фінансовий, торгівлі) та інспектури (народної освіти, охорони здоровʼя, праці і соціального забезпечення), а також керував діяльністю районних виконавчих комітетів, сільських рад і всіх органів державної влади на території округу. Припинив діяльність у 1930 році у звʼязку з ліквідацією округів.

Оприлюднені постанови, розпорядження, циркуляри Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету, Ради Народних Комісарів УСРР, Народних комісаріатів УСРР, Полтавського губернського виконавчого комітету та Полтавського окружного виконавчого комітету, протоколи (виписки з протоколів) засідань окружної виборчої комісії, окружних та районних з’їздів рад, протоколи пленумів, президії, постійних комісій губернського та окружного виконавчих комітетів, засідань президій райвиконкомів, листування тощо.

Робота щодо оприлюднення документів фонду Р- 363 продовжується.

 

 

фото: Полтавська ОВА.


Перейти до вмісту