На Полтавщині три людини отруїлися чадним газом через використання генератора
На Полтавщині три людини отруїлися чадним газом через використання генератора
До Миргородського райвідділу поліції 4 листопада близько 18:30 до Миргородського райвідділу поліції надійшло повідомлення від медиків про можливе отруєння людей чадним газом у селі Мирне Миргородського району. Поліція з’ясовує обставини інциденту.
Про це повідомили у ГУ НП в Полтавській області.
Під час опрацювання інформації група реагування патрульної поліції з’ясувала, що 78-річному чоловікові та його 73-річній дружині в будинку стало зле. Місцева фельдшерка, 1970 року народження, яка намагалася надати допомогу подружжю, також відчула погіршення стану здоров’я. Постраждалих швидка медична допомога доставила до Миргородської лікарні. Їм надається необхідна медична допомога.
За попередніми даними, перед інцидентом подружжя користувалося генератором. Причини та обставини події з’ясовуються.
Поліція Полтавщини рекомендує дотримуватися правил експлуатації генераторів, щоб запобігти нещасним випадкам:
1. Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з вентиляцією і можливістю провітрювання. Не розміщуйте генератор у підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей. Генератори та паливо використовуйте тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.
2. Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.
3. Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних щільно закритих каністрах.
4. Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, що пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути. Не відкривайте кришку бака, коли генератор працює (або ще не охолоджений). Не змішуйте різні види мастила та палива для заправки.
5. У процесі підключення варто використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів, перед підключенням одягнути сухий захисний одяг. На вилках електроприладів має бути контакт, що заземлює.
6. Необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора слід заземлити.
7. Якщо генератор загорівся, негайно повідомте про це ДСНС за номером 101. Знеструмте генератор та спробуйте самостійно загасити пожежу. Краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються).
фото: ГУ НП в Полтавській області.