Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Полтаві запрацював простір захисту дітей за ірландською моделлю Барнахус

В Полтаві запрацював простір захисту дітей за ірландською моделлю Барнахус

Простір захисту та підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства за ірландською моделлю Барнахус функціонує на базі Полтавського обласного центру соціальних служб з січня 2024 року та вже має практичні напрацювання та успішні кейси.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Відтак, з метою мінімізації стресу, супутніх травматичних наслідків та здійснення заходів в кращих інтересах дитини, за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) в області вдалось впровадити унікальну практику соціально-психологічної та правової роботи з дитиною, яка є опинилась у важкій ситуації в своїй родині. Днями своїм досвідом, практичними аспектами процесу роботи з дитиною представники команди Барнахусу поділились з делегацією Консультативної Місії Європейського Союзу – експертами, які беруть безпосередню участь у процесах реформування сектору цивільної безпеки України та його наближення до європейських стандартів.

Під час зустрічі, в якій взяли участь представники Служби у справах дітей Полтавської ОВА та Полтавського обласного центру соціальних служб, обговорено ряд особливостей української законодавчої бази, які потребують оновлення та вдосконалення з урахуванням вимог воєнного часу, а також низку координаційних моментів, які можуть зробити діяльність Простору більш ефективним.

На сьогодні практика Барнахусу, тобто проведення допитів дітей в дружній, максимально домашній атмосфері через спілкування з психологом, а не напряму з представником правоохоронних органів, не є досить поширеною в Україні. Натомість результати щодо успішності проведення слідчих дій з мінімальними негативними наслідками для дитини, особливо раннього віку, підтверджують її ефективність.

За період діяльності, командою Барнахусу, до складу якої входять 4 фахівця, в тому числі 2 психологи проведено 88 допитів дітей, в т.ч. 16 допитів в рамках судових засідань в режимі онлайн. За оцінками національних координаторів ініціативи простір є одним з найефективніших. Дякуємо Дитячому фонду ООН (UNICEF) та партнерам в межах проєкту МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” та Представництву корпорації ХелсРайт Інтернешнл в Україні за співпрацю та підтримку Полтавської області.

 

 

фото: Полтавська ОВА.


Перейти до вмісту