Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській громаді розпочав роботу проєкт УІНП «Воїни. Історія українського війська»

У Полтавській громаді розпочав роботу проєкт УІНП «Воїни. Історія українського війська»

Сьогодні, 1 жовтня, з нагоди Дня захисників і захисниць в обласному центрі, у Студентському сквері ім. Героя України Андрія Орлова, Центр культури й дозвілля спільно з Українським інститутом національної пам’яті та закладами освіти реалізував культурно-просвітницький проєкт, присвячений історії й сучасності українського війська.

Однією зі складових цього заходу стала виставка «Воїни. Історія українського війська», що охоплює тисячолітню мілітарну українську традицію. На 20 банерах подані інформаційні довідки та реконструкції військового вбрання й зброї періодів давньої Русі, Гетьманщини, за часів якої, наприклад, на думку багатьох військових експертів, істориків, козацька піхота була найсильнішою в Європі. Яскраво означений такий важливий період із минувшини нашої держави, як Українська революція 1917-1921 років, причому ідеться тут не лише про армію Української Народної Республіки, а й про військові угрупування періоду гетьманату Павла Скоропадського. Також представлені на виставці традиції Української повстанської армії, яка впродовж кількох років вела боротьбу за незалежність нашої країни проти армій Гітлера та Сталіна. І, звісно, не обійшли увагою організатори сучасні Збройні сили.

Працювала над створенням виставки група фахівців Українського інституту національної пам’яті та військових відділів музеїв столиці. Загалом робота тривала близько шести місяців. В інформації, яку можна прочитати на стендах, зібрані короткі, найважливіші, відомості про становлення українського війська. Щоб дізнатися більше, кожен, хто забажає, може зайти на сайт УІНП у рубрику «Виставкова діяльність» і скачати спеціальну брошуру.

«Цей проєкт має на меті спонукати його учасника, глядача до того, щоб отримати ще більше інформації, ніж представлена на виставці», – зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Після експонування у сквері стенди на певний час розмістять у Центрі культури та дозвілля. Також виставку планують представити на інших локаціях по Полтаві й у старостинських округах.

Окрім того, у межах культурно-просвітницького проєкту цього дня провели акцію «Подякуй військовому». 

 

«1 жовтня для мене особисто і важкий день, і день, яким я пишаюсь. Важкий, тому що мої побратими несуть оцей тягар відповідальності із захисту батьківщини. Я знаю, що вони гинуть кожного дня. Я знаю, як їм важко та що вони там відчувають. Ми зобов’язані не забувати їхні подвиги, згадувати про них не лише кілька разів на рік. Наша сила – у єдності. Ми повинні згуртуватися насправді й допомагати. Те мирне життя, яке в нас є, яке ми майже не цінуємо, є тільки завдяки їм. І я дуже б хотів, щоб ми були єдині, як ніколи, щоб ми перемогли кацапів», – сказав на відкритті заходу керівник Ветеранського центру Полтавської громади Артем Ліфрідов.

У межах акції відбулося нагородження колишніх і чинних військовослужбовців почесними грамотами Полтавської міської ради й іншими відзнаками. Також будь-хто міг долучитися до виготовлення оберегів для захисників і захисниць України, які Центр культури та дозвілля передасть воїнам, залишити свої побажання тим, хто боронить нашу країну, на прапорі або картині, які теж поїдуть до армійських підрозділів, розповіла директор закладу Оксана Михайленко. Окрім того, до акції можна було долучитися, принісши для наших захисників і захисниць книги, продукти тривалого терміну зберігання, хімічні грілки, шкарпетки та ін.

 

 

 


Перейти до вмісту