У Полтаві провели обласну науково-практичну конференцію «Пізнання історичної минувшини в іменах – підґрунтя освіти нації»
У Полтаві провели обласну науково-практичну конференцію «Пізнання історичної минувшини в іменах – підґрунтя освіти нації»
Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді провела ХІІІ обласну науково-практичну конференцію «Пізнання історичної минувшини в іменах – підґрунтя освіти нації» на базі ПОУНБ імені І.П. Котляревського.
Про це повідомили у Полтавській ОВА.
У конференції взяли участь 62 здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.
Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, очільник КЗ «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Валерій Биков, в.о. директора ПОУНБ імені І.П. Котляревського Надія Влезько.
«Ворог хоче нас знищити не тільки снарядами та ракетами, а ще й історично. Тому тема сьогоднішньої конференції дуже актуальна. Не випадково місцем для її проведення обрали саме бібліотеку. Це – той науково-освітній та культурно-мистецький простір, у якому зосереджено максимум матеріалу для наукових пошуків. Полтавщина пишається юними науковцями, які відкривають нові горизонти, реалізовують себе попри виклики часу», – зауважив Антон Чубенко.
Учасникам конференції продемонстрували наукове візуально-експериментальне шоу, яке захопило всіх глядачів.
Також юні науковці представили свої дослідження, присвячені життєвому шляху та здобуткам відомих полтавців у різних галузях: науки, техніки, мистецтва. Особливу увагу приділили внеску наших земляків у захист суверенітету та територіальної цілісності України.
Конференція стала не лише майданчиком для обміну знаннями та ідеями, але й нагадала всім її учасникам про важливість збереження історичної пам’яті та вшанування видатних постатей, які вплинули на розвиток Полтавщини та України.
Учасники продемонстрували глибокі знання, ерудованість та патріотизм, що свідчить про високий рівень підготовки та зацікавленість молоді у вивченні історії рідного краю.