Раннє виявлення раку: у Полтаві пройшла практична конференція для сімейних лікарів
Раннє виявлення раку: у Полтаві пройшла практична конференція для сімейних лікарів
Нещодавно мультидисциплінарна команда тренерів Національного інституту раку провела у Полтаві практичну конференцію щодо ролі сімейного лікаря у ранньому виявленні онкологічних захворювань, організовану за підтримки ПРООН в Україні та фахівців інституту раку.
Про це повідомили у Полтавській ОВА.
Відкриваючи конференцію, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак наголосив на важливості проблеми раннього виявлення раку в Україні та ролі сімейних лікарів у боротьбі з онкологією, і такі заходи, що об’єднують досвід фахівців, стають не лише важливими, а й вкрай актуальними. До нього приєдналися Олексій Уілл, спеціаліст з управління охороною здоров’я ПРООН в Україні, та Орест Вовк, генеральний директор Полтавського клінічного онкологічного диспансеру.
Генеральна директорка ДНП «Національний інститут раку» Олена Єфіменко детально розповіла про маршрутизацію пацієнтів з онкологією – від місцевих громад до національного рівня.
Ключовими темами заходу стали роль сімейного лікаря у діагностиці онкологічних захворювань, сучасні методи діагностики, раннє виявлення патологій, а також допомога пацієнтам, які страждають від болю та нутритивної недостатності.
Команда тренерів інституту раку Андрій Тимошенко, Сергій Дедков, Олексій Костриба, Дмитро Махмудов, Ірина Гончарук і Христина Закальська виступили з доповідями та провели майстер-класи на манекенах та по дерматоскопії. Практичні заняття викликали жвавий інтерес та активні обговорення серед учасників.
Отримані знання, досвід та професійна компетентність допоможуть сімейним лікарям виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях і підвищувати шанси пацієнтів на своєчасне та успішне лікування.
Генеральна директорка ДНП «Національний інститут раку» Олена Єфіменко, її заступниця з організаційно-методичної роботи Олена Дерибон відвідали Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер, де ознайомилися з роботою закладу, обладнанням, маршрутом пацієнтів – від приймального до профільного відділення та лікаря і початку лікування сучасними методами терапії, що в результаті дозволяє кожному пацієнту отримати ефективне та індивідуальне лікування. Їх супроводжували керівник Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак та генеральний директор онкологічного диспансеру Орест Вовк.