На Полтавщині обговорили проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства»
На Полтавщині обговорили проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства»
Особливості реалізації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» обговорили за участі фахівців прокуратури, поліції, судів, БПД та соцзахисту.
Про це повідомили у Полтавській ОВА.
Взяв участь у нараді заступник міністра юстиції України – голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук.
«Фахівці, задіяні до роботи в просторах Барнахус, виконують нині дуже важливу функцію. Вони накопичують досвід, який обов’язково ми візьмемо до уваги під час подальшої реалізації проєкту. Своєю роботою вони закладають фундамент майбутньої України, де права та інтереси кожної дитини захищені», – зауважив Олександр Банчук.
Простір Барнахус в обласному центрі розпочав роботу в січні цього року. У вересні Полтавська ОВА та Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України підписали Меморандум про співпрацю в частині комплексного реагування та надання дітям, постраждалим від насильства, допомоги в межах діяльності простору.
«Ми налагодили співпрацю всіх відповідних ланок, залучених до системи правосуддя, – соціальних служб, поліції, прокуратури, судів, безоплатної правничої допомоги, – щоб дитина почувалася в безпеці. Фахівці простору вже провели опитування 90 дітей: 55 потерпілих і 35 свідків. Зокрема 18 опитувань здійснили в межах онлайн-судових засідань та 2 слідчих експериментів. Головне завдання, яке ми ставимо перед собою, – дитина повинна почуватися в безпеці», – зазначив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.
Під час зустрічі кожен представник поділився власним досвідом роботи, окреслив позитивні сторони та виклики, над вирішенням яких необхідно працювати. Та найголовніше, що відзначали і правоохоронці, і соцпрацівники, і психологи – перебування дитини в просторі Барнахус робить систему правосуддя менш травматичною.
Проєкт «Впровадження моделі «Барнахус» для захисту дітей-постраждалих від насильства», ініційований Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, втілюється за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
фото: Полтавська ОВА.