Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Державний архів удосконалює напрямки своєї науково-методичної роботи

Державний архів удосконалює напрямки своєї науково-методичної роботи

Метою діяльності науково-методичної ради (НМР) Держаного архіву Полтавської області є підвищення якісного рівня підготовки наукових публікацій, нормативних і методичних документів з архівної справи та діловодства.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Упродовж 2023 та 9-ти місяців 2024 року робота НМР державного архіву проводилася відповідно до затверджених планових завдань. За звітній період відбулося 7 засідань ради, на яких було розглянуто і затверджено 29 тематико-експозиційних планів документальних виставок, затверджено «Методичні роз’яснення про порядок складання і оформлення розпорядчих документів (упорядник О. І. Голяк), «Методичні рекомендації щодо виконання біографічних і генеалогічних запитів за книгами реєстрації записів громадянського стану» (упорядник В. В. Кручиненко).

Члени дорадчого органу заслухали питання про організацію і визначення тематики Круглих столів, участь працівників державного архіву у наукових конференціях у 2024 році, спільних видавничих проєктах з Центром дослідження історії Полтавщини Полтавської обласної ради, Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, ГС «Українська культурна спадщина», затвердження планів тематичних уроків патріотичного спрямування для студентської та шкільної молоді.

Тематика документальних виставок визначалася заздалегідь – на виконання Указів Президента України, постанов Кабінету України, розпоряджень голови обласної військової адміністрації, ураховувався календар знаменних і пам’ятних дат. Водночас у публічний простір було уведено цілу низку нових розроблених тем для документальних виставок. Серед них: «Майстер пісенного дива» (до роковин смерті керівника народного хору «Калина» ПНПУ Г. С. Левченка), «Полтавщина – Шевченкові», «Українська церква у боротьбі за державність», «З літопису м. Гадяча» (до 390-річчя з часу заснування), «Народний рух України: на шляху до незалежності» та ін.

Тож діяльність працівників державного архіву була спрямована передовсім на об’єктивне висвітлення сторінок нашого минулого, реабілітацію та пошанування державних і політичних українських діячів, популяризацію документів з історії рідного краю. Головна мета цієї роботи – протистояти ідеологічним провокаціям північного сусіда, розвінчувати імперські міфи та показати на основі документальних джерел, що Україна має свою власну давню історію та культуру, свої духовні європейські цінності. На підставі архівних документів продовжуємо розвінчувати імперські міфи і стверджувати українську ідентичність.

 

 

фото: Полтавська ОВА.


Перейти до вмісту