Ви тут:
медіа Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Багато Telegram – каналів не перевіряють достовірність даних та подають фейки, – Ростислав Конюшенко

Багато Telegram – каналів не перевіряють достовірність даних та подають фейки, – Ростислав Конюшенко

завантажити відео пресконференції

На брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Ростислав Конюшенко розповів про основні виклики фактчекінгу та медіаграмотності. Захід провели в межах Всесвітнього тижня медіа – та інформаційної грамотності.

Він зазначив, що головним джерелом інформації для українців є месенджер Telegram. Звідти черпають інформацію 47% українців. Про це свідчить дослідження соціологічної групи «Рейтинг». Також найбільше новин українці дізнаються з YouTube (26%) та національного телемарафону «Єдині новини» (21%). Інші джерела – розповіді очевидців (19%).

«На жаль, не всі групи в Telegram є українськими та надають правомірну інформацію. Багато не перевіряють достовірність даних, та подають неправдиві фейки, – зауважив Ростислав Конюшенко. – Наша інформація – це фактчекінг на офіційних сторінках правоохоронних та державних органів. Зокрема, достовірні новини викладають на телеграм каналі Поліції Полтавщини».

Також на території Україні діє «Центр протидії дезінформації», який перевіряє достовірність тих чи інших новини, відео, фото.

Ростислав Конюшенко нагадав, що задля боротьби з поширенням російської пропаганди в мережі інтернет працює проєкт «BRAMA». Він націлений на боротьбу з незаконним контентом, російською дезінформацією та онлайн-шахрайствами.

«Якщо люди знайшли неправдиву інформацію, вони можуть повідомити в цей проект. І вона буде перевірена на достовірність», – сказав Ростислав Конюшенко.


Перейти до вмісту