Джерело: Група комунікації Полтавського обласного ТЦК та СП
Традиційно, організатором гри виступив комунальний заклад Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради”. Захід відбувся 4-5 жовтня в одному з ліцеїв Полтавської громади.
36 команд закладів загальної середньої освіти, які пройшли попередні відбіркові тури, змагалися у двох вікових категоріях. Цікаво, що свої команди представили не лише школи, але й вищі професійні училища та військові ліцеї.
“Сьогодні, коли наша країна мужньо протистоїть збройній агресії рф і ви зростаєте в умовах бойових дій, військові знання та навички, як-то уміння надати першу домедичну допомогу собі чи іншій людині, дії у надзвичайних ситуаціях тощо, є життєво необхідною умовою. Військово-спортивна гра “Петлюрівський вишкіл” надає можливість удосконалити знання у формі змагань. Сьогодні ви стоїте в цьому строю, а значить ви вже переможці, ви є кращими. Бажаю вам успіхів, миру і нам – Перемоги”, – сказав у вітальному слові до учасників вишколу підполковник Бородай.
Вишколи та змагання відбувалися два дні. У п’ятницю участь у заході брали 14 команд середньої вікової групи (10-14 років). У суботу свої навички демонстрували представники 22 команд старшої вікової групи – це юнаки та дівчата віком 15-17 років.
“Серед учасників чимало команд, які беруть постійну участь у наших заходах, зокрема у грі в Сокіл-Джура. Але Сокіл-Джура – це всеукраїнський формат, на який ми проводимо обласний відбірковий етап. Вона більше має уклон на козаччину, на традиції козацької звитяги, адаптованої під сучасні реалії. “Петлюрівський вишкіл” же взяв за основу якраз визвольні змагання Української революції 1917-1921 років. Діти знайомляться з особистістю Симона Петлюри – нашого земляка, відомого на увесь світ. Провідна роль цієї гри в тому, щоб навчити дітей військової підготовки, дати знання та навички і закріпити їх у формі змагань. Діти тренуються перед тим, як приїхати до нас на вишкіл. Це цікаві локації, які ми намагаємося щороку розширювати”, – розповів головний суддя “Петлюрівського вишколу”, завідувач відділу Відокремленого структурного підрозділу “Центр військово-патріотичного виховання” Григорій Маляренко.
Впродовж гри учасники змагались на різних локаціях у особистому та командному заліку в таких завданнях:
– воєнно-історичний конкурс,
– метання гранати,
– розбирання та складання макета автомата,
– спорядження магазину набоями,
– стрільба з пневматичної зброї.
Для учасників Гри кваліфіковані інструктори, військовослужбовці Національної гвардії України та співробітники ДСНС провели майстер-класи з тактичної медицини, керування дронами та поводження з вибухонебезпечними предметами.
Варто зазначити, що участь у військово-патріотичному вишколі беруть чимало дівчат, які показують високі результати не лише у знаннях історії, але й у практичних навичках – зокрема, у стрільбі та поводженню зі зброєю.
Одна з них – ліцеїстка Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка Полтавської обласної ради 16-річна Діана Гісова. Юнка здобула І місце в особистому заліку у стрільбі з пневматичної гвинтівки. Принесла своїй команді “Захисники” високі бали.
“У мене лежить душа до цього. З 10 років займалася у військово-патріотичному клубі, навчаюся на другому курсі військового ліцею. Це мій свідомий вибір, адже всі мої брати, дядьки – військові. Я теж вирішила обрати для себе військову кар’єру. Хочу бути снайпером. Участь у військових вишколах беру залюбки, тому що це мені дає великий досвід. Вважаю, що військова підготовка – одна з найважливіших зараз для молоді в умовах війни. Щоб кожен знав і вмів, як захистити себе надзвичайній ситуації – навіть для тих, хто планує в майбутньому обрати для себе цивільні професії”, – вважає Діана.
У 2024 році під час обласної гри “Петлюрівський вишкіл” загальний залік не проводився.
Однак за підсумками командних заліків найкращий результат в молодшій віковій групі показали “Сагайдачники” – учні Зіньківського ліцею №1 Зіньківської міської ради. У старшій віковій групі найбільше призових місць здобула команда “Котелевські гарди” Котелевського опорного ліцею №1 імені С.А. Ковпака Котелевської селищної ради.
фото: Група комунікації Полтавського обласного ТЦК та СП.