Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У День Конституції – із Міським духовим оркестром «Полтава»

У День Конституції – із Міським духовим оркестром «Полтава»

У День Конституції в Палаці дозвілля «Листопад» ніде було яблуку впасти – настільки багато людей завітало на концерт з нагоди 28-ї річниці ухвалення Основного Закону України, який підготував для містян і гостей обласного центру Міський духовий оркестр «Полтава» під орудою художнього керівника, головного диригента, заслуженого артиста України Едуарда Головашича спільно з іншими закладами культури громади.

Упродовж майже півторагодинної програми прозвучало близько двох десятків тематичних композицій. Розпочали її, задавши тон усій атмосфері вечора, увертюрою до опери «Тарас Бульба» нашого знаменитого земляка Миколи Лисенка. Цей твір ніби ввібрав у себе все, що притаманне українцям і Україні: безмежну любов до рідного краю, красу навколишньої природи, мудрі батьківські настанови, славне козацьке минуле, звитяжну боротьбу нашого народу…

Власне, тема боротьби, протистояння агресорові проходила крізь усі композиції, що звучали під час цього концерту, мовою мелодій оповідаючи про нинішні суворі реалії в нашій державі. Створені в часи війни й загартовані її вогнем, пісні «Тому що я Україна» (NK), «Воїни світла» (Ляпіс Трубєцкой), «Ти солдат України» (Катерина Бужинська), «Волю в кулак» (Марта Липчей), «Люди-Титани» (Kozak System), «Заспіваймо пісню за Україну» (Олександр Пономарьов) та інші виконали солісти Міського духового оркестру «Полтава» Анна Богданова, Данило Ревека, Віктор Щербаков. Щемливі, проникливі, динамічні, енергійні, драйвові, вони брали за душу й викликали в публіки нестримне бажання співати разом із вокалістами, танцювати разом із маленькими вихованцями Полтавської обласної дитячої організації «Століття краси» та ученицею міської дитячої музичної школи №2, учасницею проєкту «Україна – це ти», який цього року разом із закладами культури громади реалізував Міський духовий оркестр «Полтава», Анею Марченко. У виконанні останньої, до речі, прозвучала знаменита повстанська «Ой, у лузі червона калина». А ще ж були інструментальні фантазії на українські теми, у яких гармонійно переплелися популярні сучасні твори й невмируща класика, «Гей, соколи», написана композитором Мацеєм Каменським, що стала улюбленицею багатьох солістів в Польщі, Україні, Чехії, Словаччині та Литві, та ін.

На жаль, не всім соколам-воїнам судилося в наш час повернутися живими додому. Захищаючи рідну землю, виконуючи свій громадянський обов’язок, у боротьбі з російським агресором загинув один із музикантів Міського духового оркестру «Полтава», 18-річний саксофоніст Максим Краснокутський. Присутні на заході вшанували його пам’ять та всіх, хто відповідно до Конституції нашої держави став на захист суверенітету й територіальної цілісності України, хвилиною мовчання.

– Міський духовий оркестр «Полтава» постійно бере участь в акціях на підтримку Сил безпеки й оборони та з початку повномасштабної війни підтримує своєю творчістю внутрішньо переміщених осіб. Ми вдячні Збройним силам України за те, що можемо творчо працювати й духовно підтримувати своїх співгромадян. Ми щиро віримо в Україну, її перемогу та мирне майбутнє. А ще сподіваємося, що своєю творчістю робимо ваше життя в ці буремні часи хоч трохи світлішим, – зауважила директор МДО «Полтава» Наталія Кравченко.

 

 

 

 


Перейти до вмісту