Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Важливішого предмета, ніж «Захист України», немає, – вчитель з Полтавщини Анатолій Чумак

Важливішого предмета, ніж «Захист України», немає, – вчитель з Полтавщини Анатолій Чумак

Анатолій Чумак – учитель предмета «Захист України» у Полтавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26. Працювати в цьому закладі почав, ще навчаючись на 4 курсі університету. Із 2016 року почав викладати предмет «Захист Вітчизни».

Джерело: Полтавська ОВА.

У 2019 році Анатолій Чумак переміг І (міський) етап та став лауреатом обласного етапу конкурсу «Учитель року» з предмета «Захист України».

«Мої учні постійно брали участь в олімпіадах, змаганнях, навчально-польових зборах із «Захисту України». Для задоволення інтересів дітей я проводив велику кількість екскурсій із цього предмета», – розповідає Анатолій Чумак.

Бойовий шлях учитель почав 24 лютого 2022 року добровольцем: був зарахований до лав Збройних Сил України у складі 116 бригади ТРО. Завершив підготовку як оператор та штурман БПЛА і стрілець. Брав участь у бойових діях на Сумщині, Харківщині, у Донецькій області. Отримав поранення і після лікування перевівся до 67-ї окремої механізованої бригади ДУК «Правий Сектор». Служив майже рік старшим навідником гранатометного розрахунку на Донбасі. Із лютого 2024 року через проблеми зі здоров’ям Анатолія Чумака перевели на посаду оператора в Полтавський обласний ТЦК та СП.

«Хочу щиро подякувати педагогам, батькам та учням Полтавської школи № 26, які допомагали донатами. Це була моя основна група підтримки в час, коли бракувало екіпірування та засобів. Учні, які займалися у війських гуртках, на початку повномасштабної принесли мені своє екіпірування. Узагалі всі потрібні збори закривалися впродовж дня. Багато випускників школи, яких я навчав, пішли воювати. Двох із них, на превеликий сум, уже немає з нами – Валерія Жиденка та Євгенія Перепелиці. Але ми пам’ятатимемо про них завжди», – ділиться Анатолій Чумак.

Воїн зауважує, що після того як він потрапив на фронт і побачив усі жахи війни, зрозумів, що важливішого предмета, ніж «Захист України», немає. Кожен важливий нюанс свого бойового досвіду планує перенести в роботу в школі. Викладання «Захисту України» має змінитися кардинально, вважає Анатолій. Цей предмет має стати одним із базових у школі, бо треба якісно готувати молодь.

«Знаю, що Міністерство освіти України розробило нову програму навчання з предмета «Захист України». Зараз вивчаю її з урахуванням свого досвіду, і вважаю, що доцільно не розділяти вишкіл за цим предметом на хлопців і дівчат, навчання має відбуватися разом як предмет базової підготовки. І не з 10-11 класу, а вже з 8-го», – резюмує Анатолій Чумак.

Перейти до вмісту