Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві за участі громад обговорили практичне застосування нового законодавства про управління відходами

У Полтаві за участі громад обговорили практичне застосування нового законодавства про управління відходами

В обласному центрі триває дводенний форум «Регіональні тренінги щодо практичного застосування норм Закону України «Про управління відходами». Організувало його Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки проєкту ПРООН «Цифрове управління відходами».

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ПОВА Сергій Олейніков привітав присутніх керівників громад регіону та спеціалістів, долучених до екологічних процесів.

«Спікери форуму – це учасники розробки усіх законодавчих актів із управління відходами, тому буде дуже корисно обговорити практичне застосування положень Закону України «Про управління відходами», питання удосконалення функціонування Інформаційної системи управління відходами, розвитку звітності, надання адміністративних послуг і реєстрів», – сказав Сергій Олейніков.

Директор Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович розповіла про важливість взаємодії на всіх рівнях у питаннях управління відходами.

«Так склалося, що в Україні роками здійснювали захоронення відходів, лише 2-3% переробляли. Ми стоїмо на порозі значних змін. Повністю переформатовуємо систему управління відходами. Сьогодні ми розберемо по етапах, яким чином ми працюватимемо далі. Практичне застосування законодавчої бази – це внесення усіх процесів цієї сфери в інформаційну систему управління відходами. Адже саме вона може показати громаді, чого ми досягаємо, які операції не виконані, як залучати бізнес до переробки сміття».

На форумі презентували міжмуніципальну співпрацю, адже громадам доведеться будувати спільну інфраструктуру для переробки сміття. Представили практичні механізми розроблення місцевих планів управління відходами, розглянули, як розрахувати потужність та рентабельність переробних підприємств.

Також на форумі обговорили поводження з медичними відходами, їх сортування, нейтралізацію, збирання, маркування, транспортування до об’єктів поводження.

Особливу увагу експерти Міндовкілля приділили питанню, як суб’єктам господарювання отримати дозвіл на оброблення відходів.

фото: Полтавська ОВА.


Перейти до вмісту