Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Тарас Петриненко присвятив виступ пам’яті полтавських науковців Єрмаків

Тарас Петриненко присвятив виступ пам’яті полтавських науковців Єрмаків

14 червня у Полтавській обласній філармонії відбувся вечір пам’яті відомих у Полтаві вчених і педагогів Олександра Петровича та Валентини Миколаївни Єрмаків. Вони все життя працювали у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.

Історик і філологиня мали майже сто років науково-педагогічного стажу на двох. Всі запрошені отримали неймовірний подарунок – концерт легенди, лауреата премії Т.Г.Шевченка, композитора, поета, народного артиста України Тараса Петриненка, народної артистки України Тетяни Горобець та гурту “Гроно”. Запросив гостей науково-мистецької події на це прекрасне дійство син видатних просвітителей Олександр Єрмак.
Наші батьки – одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Сумно, коли вони відходять у засвіт. Залишаються тільки спогади, що можуть бути зворушливою і натхненною темою для розповіді.

Про родину Єрмаків, Олександра Петровича та Валентину Миколаївну, їх учні, колеги, друзі та рідні можуть розповідати нескінченно і щедро. Прекрасні викладачі, інтелігентні, суворі, вимогливі та разом із тим доброзичливі й порядні. Глибокі науковці: Олександр Петрович – історик, краєзнавець, кандидат історичних наук, професор, який 46 років пропрацював у Полтавському педагогічному університеті; і Валентина Миколаївна – мовознавиця, кандидатка філологічних наук, доцентка, яка 45 років працювала на кафедрі української мови педуніверситету.

У рамках події відбулася демонстрація фільму «Олександр Єрмак. Життя в спогадах», де родина й найближчі друзі розкрили маленьку часточку великого наукового надбання і душевної теплоти Олександра Єрмака. Креативний директор – Катерина Залєвська, відеограф та режисер – Валерій Пашнін, озвучування – Дмитро Канюка, актор – Олексій Горбунов.

Батько – це надійна опора та захист своєї родини. Берегинею для родини Єрмаків була Валентина Миколаївна, якій би саме 14 червня виповнилося б 78 років. Усі, хто її знав, пам’ятають, як вона кохалася в музиці, була учасницею відомого на теренах України, Європи і світу народного хору «Калина» ПНПУ.

Бог наділив її дивовижним голосом (теплого тембру високе ліричне сопрано), який важко забути. Валентина Миколаївна знала багато українських народних пісень, оперних арій, які часто виконувала у родинному колі.
І на спомин про Олександра Петровича і Валентину Миколаївну, глибоких науковців, людей з великої літери, пролунала чудова музика. На запрошення родини Єрмаків та за сприяння компанії «Мастер-шоу» відбувся виступ народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець у супроводі гурту «Гроно». Їхню творчість любили та поважали і Олександр Петрович, і Валентина Миколаївна. Ця любов передалася синові й доньці, онукам.

Зі сцени прозвучали безумовно улюблені українцями твори й ранні пісні Тараса Петриненка, його вірші, присвята Тетяні Горобець. Тарас Петриненко нагадав, що його мати – Діана Петриненко родом з Полтавщини. І промовив глибокі слова поваги, вдячності до полтавських науковців Єрмаків, яким провідний співець сучасної України присвятив нинішній виступ. На сцені філармонії цього вечора ожив цілий Всесвіт шани, відданості, наукової вишуканої думки й неповторного слова та музики, які велично вшанували наших земляків.

Марія Бойко
Фото – Ігор Лотиш


Перейти до вмісту