Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині СБУ викрила голову військово-лікарської комісії та підлеглих лікарів, які допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації

На Полтавщині СБУ викрила голову військово-лікарської комісії та підлеглих лікарів, які допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації

Служба безпеки викрила на Полтавщині очільника районної військово-лікарської комісії та групу лікарів, які допомагали військовозобов’язаним ухилитися від призову.

Джерело: Управління СБ України в Полтавській області .

Так, організатор схеми підшукував серед свого оточення осіб, які хотіли уникнути військової служби. Разом зі своїми підлеглими лікарями голова комісії підписував документи з фіктивними діагнозами особам, які хотіли ухилитися від призову.

Зазначені документи ставали підставою для зняття особи з військового обліку і надавали право виїзду за кордон. Посадовці «штампували» фіктивні діагнози для ухилянтів, які навіть не проходили медогляду, а тільки купували документи у посадовців ВЛК.
За оперативними даними, вартість послуги ділки оцінювали у 5 тисяч доларів США.

У ході проведених обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів, правоохоронці вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність. За результатами проведених експертиз, ініційовано скасування встановлених фіктивних довідок.

Наразі організатору схеми та 3 підлеглим лікарям повідомлено про підозру за 2 статтями Кримінального кодексу України:
-ч.1 ст.366 (службове підроблення);
-ч.5 ст.27 ст.336 (пособництво в ухиленні від призову за мобілізацією).

Тривають слідчі дії для встановлення усіх обставин вчинення злочинів. Планується оголошення про підозру іншим фігурантам.
Заходи із викриття і документування незаконної схеми здійснювали співробітники Управління СБУ в Полтавській області спільно з Головним Управлінням Національної поліції в Полтавській області під процесуальним керівництвом Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.

 

 

фото: СБУ.


Перейти до вмісту