Ви тут:
Суспільство Україна 

Допомогти віднайти свій шлях у часи невизначеності – як презентували освітній YouTube-проєкт “КоледжСheck”

Допомогти віднайти свій шлях у часи невизначеності – як презентували освітній YouTube-проєкт “КоледжСheck”

Комунікаційне агентство pedan|buro за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства освіти і науки України презентувало освітній YouTube-проєкт “КоледжСheck” про заклади професійної (профтехнічної) та фахової передвищої освіти. Як виникла ідея, які завдання ставили перед собою творці та яким бачать розвиток проєкту – розповіли під час презентації.

Три роки тому телеведучий Олександр Педан разом із донькою Валерією поїхали Україною, аби розповісти про заклади вищої освіти та допомогти молоді віднайти свій шлях. Це стало початком двох сезонів проєкту “УніверCheck”. Згодом, уже під час повномасштабної війни, коли гостріше постала необхідність у профтехнічних спеціалістах, команда pedan|buro вирішила запустити ще один YouTube-проєкт для молоді  про заклади професійної та фахової передвищої освіти “КоледжCheck”.

“Ще у 2021 році ми з командою виявили проблему на власному досвіді Олександра Педана. Його донька Валерія не знала, куди вступати, ким бути. Як показують дослідження, така ж проблема в більше ніж 90% молодих українців. Так народилося освітнє тревел-шоу “УніверCheck”, де батько й донька шукають університет і спеціальність мрії. Наступним кроком був “УніверCheck 2. Професії”, у якому зробили більший акцент на працевлаштуванні. У грудні 2022 року ми відчули, що не меншої уваги потребують українські профтехи та коледжі. Відтак узимку 2024 розпочали процес запуску “КоледжCheck”. Нас із командою pedan|buro дуже надихає те, що наразі проєкт трансформувався в глобально важливий для держави в час війни. Ми намагалися зробити його максимально якісним та цікавим, адже на нас відповідальна місія”, – каже співзасновниця pedan|buro Олена Левандовська.

“Профтехосвіта завжди була важливим складником економічного розвитку України. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни та відбудови, потреба у кваліфікованих робітничих кадрах стає ще більш нагальною. Саме тому ми запускаємо цей проєкт  — щоб розповісти молоді про переваги здобуття робітничих професій у сучасних профтехзакладах. Це можливість швидко інтегруватися у ринок праці, отримати гідну роботу чи навіть відкрити власну справу”, – каже Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Сьогодні професійно-технічна освіта України переживає свій ренесанс. У найближчі кілька десятків років країна прагне досягти паритету між вищою та профтехнічною освітою, який вже існує у світі.

“Трансформація професійної освіти – важливий крок для зміцнення економіки та розвитку країни. А також можливість для студентів швидше почати працювати й інтегруватися в реальне життя. Ми трансформуємо систему професійної освіти і разом із МОН та міжнародними партнерами працюємо над створенням сучасних майстерень, де навчатимуться студенти. У профтехах будуть нові навчально-практичні центри, необхідне обладнання та комфортні умови, щоб українці здобували прикладні знання, розвивали важливі навички та ставали класними спеціалістами”, – каже Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

“Усі європейські країни мають на меті рухатися приблизно до 50% людей, які мали б професійну освіту. До прикладу, у Швейцарії ця цифра навіть більша – 60%, а в окремих кантонах сягає і 70%. Вона зумовлена тим, що так виглядають їхні ринки праці. Наша мета – це 45%.  Однак наразі в Україні все ще поширені стереотипи, що хорошу роботу можна знайти тільки після закінчення закладів вищої освіти, хоч середня зарплата в сегменті профтеху часто вища, ніж середня зарплата по всій країні. Крім того, люди, які здобувають професійну освіту, часто потім відкривають свою власну справу, де фактично можуть заробляти в десятки разів більше. Тож якісна професійна освіта – це гарантоване робоче місце”, – додає заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Ведучий “КоледжСheck” та співзасновник pedan|buro Олександр Педан погодився, що в Україні все ще існує низка стереотипів, пов’язаних із профтехосвітою. І одне з завдань проєкту – допомогти в їхньому розвінчанні.

“Ми покажемо реальні кейси, коли студенти, навчаючись на другому-третьому курсі, уже працевлаштовані. Або ж коли випускники профтеху відкривають власні справи у 22 роки. Усе реально! Часто стереотипи виникають через незнання ситуації, і завдання нашого проєкту показати, у яких умовах навчається молодь, які в них перспективи та, найголовніше, почути їхні відгуки”, – каже Олександр Педан.

“КоледжCheck” відзначає прогрес освітньої реформи в Україні, відродження професійно-технічної освіти, майбутнє нашої молоді та їхній потенціал зробити внесок у відновлення України. Реформа професійно-технічної освіти в Україні розширює можливості молоді робити кваліфікований внесок у майбутнє країни, і такі проєкти, як “КоледжCheck”, відіграють у цьому вирішальну роль. USAID підтримало партнера pedan|buro у створенні проєкту “УніверCheck”, який охопив понад 2 мільйони глядачів, і сподівається, що “КоледжCheck” надихне ще більше української молоді скористатися освітніми можливостями, які пропонує держава. Життєво важливі професії, такі як працівники легкої промисловості, готельно-ресторанного бізнесу та автосервісу, є рушійною силою відновлення України, що підкреслює важливість професійно-технічної освіти в порядку денному реформ. Проєкт “КоледжCheck”, створений у співпраці Міністерства освіти і науки України з креативним сектором, демонструє, які переваги отримують пересічні українці від реформ у сфері професійної освіти та яку користь отримують від реформ на шляху до вступу в ЄС”, – зазначив заступник директора місії USAID Мілан Павлович

 Проєкт “КоледжСheck” виходитиме на YouTube. Щотижня ведучі розповідатимуть про один із закладів профтехнічної та фахової передвищої освіти. Це будуть навчальні заклади з Одеси, Івано-Франківська, Львова, Києва, Сум та з Рівненщини. Прем’єра першого випуску – уже сьогодні, 13 червня.

З особливостей сезону – до ведучих Олександра та Валерії Педан цього разу приєднаються також популярні українські виконавці, актори та інфлюенсери: Ірина Кудашова, ROXOLANA, ENLEO, Микола Мальчин, Маша Кондратенко та Влад Шевченко, частина з них була присутня на презентації “КоледжСheck”.

“Для мене цей проєкт – як найкрутіша шпаргалка для абітурієнтів, як зробити правильний вибір у житті та обрати професію не тільки серцем, а й розлогим баченням усіх можливих варіантів”, – пояснює інфлюенсер Микола Мальчин.

“Упевнені, що “КоледжCheck” – лише початок нашої плідної  роботи разом із МОН над популяризацією навчання в профтехах та коледжах. Мріємо про продовження проєкту та плануємо додаткові офлайн-заходи по регіонах, де будемо взаємодіяти з абітурієнтами та розкривати їм перспективу навчання в таких закладах”, – додає співзасновниця pedan|buro Олена Левандовська.


На Покровському напрямку противник зазнає значних втрат, – Генштаб

На Покровському напрямку противник зазнає значних втрат, – Генштаб Оперативна інформація станом на 22.00 13.07.2024 щодо російського вторгнення Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдають йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту. Загалом, від початку цієї доби відбулося 149 бойових зіткнень….

На Покровському напрямку з початку доби Сили оборони відбили 17 атак рашистів, – Генштаб

На Покровському напрямку з початку доби Сили оборони відбили 17 атак рашистів, – Генштаб Оперативна інформація станом на 16.00 13.07.2024 щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують активно протидіяти російському агресору, завдаючи йому суттєвих втрат у живій силі та техніці. Загалом, від початку доби відбулося 109 бойових зіткнень. Прикордонні населені пункти…

В Україні за останні пів року встановили рекордну кількість базових станцій мобільного звʼязку

В Україні за останні пів року встановили рекордну кількість базових станцій мобільного звʼязку Через ворожі обстріли телеком-інфраструктура України постійно руйнується. Це створює нагальну потребу забезпечити населення стабільним зв’язком навіть у воєнний час. Міністерство цифрової трансформації України разом із ключовими стейкхолдерами сфери працюють над покращенням та відновленням звʼязку по всій Україні,…

До Дня Української Державності. Українська церква і державність

До Дня Української Державності. Українська церква і державність І це попри шалену ідеологічну православну російську ідеологію, встановлення широкої мережі культових та історичних пам’яток, діяльності навчальних духовних закладів, видання періодичних видань та ін. Окремої розмови заслуговує «Пересопницьке євангеліє» – православна рукописна пам’ятка давньої української літературної мови і мистецтва ХVІ ст., створена…

Вночі над Україною збили 4 ударні дрони, – Повітряні сили ЗСУ

Вночі над Україною збили 4 ударні дрони, – Повітряні сили ЗСУ У ніч на 13 липня 2024 року противник атакував 5-ма ударними БпЛА типу «Shahed-131/136» із Приморсько-Ахтарська – рф. Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ. Чотири ворожі БпЛА збито підрозділами мобільних вогневих груп Сил оборони у Донецькій та Харківській…

До Дня Української Державності. Церква України

До Дня Української Державності. Церква України На відзначення Дня хрещення Київської Русі-України, для надання цій події державницького змісту, Указом Президента України №423/2021 від 24 серпня 2021 року, було запроваджене свято День Української Державності. Утвердження християнства на Русі було складним і тривалим, цей процес розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши…

1120 окупантів, 58 артилерійських систем та 8 танків: втрати росіян

1120 окупантів, 58 артилерійських систем та 8 танків: втрати росіян Українські військові продовжують знищувати ворогів. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.07.24 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 557770 (+1120) осіб / persons, танків / tanks ‒ 8199 (+8) од,…

На Покровському напрямку Cили оборони відбили 42 атаки рашистів, – Генштаб

На Покровському напрямку Cили оборони відбили 42 атаки рашистів, – Генштаб Оперативна інформація станом на 08.00 13.07.2024 щодо російського вторгнення. Розпочалась вісімсот сімдесят перша доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доби зафіксовано 149 бойових зіткнень. За уточненою інформацією, за вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів…

Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Курахівському і Торецькому напрямках, – Генштаб

Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Курахівському і Торецькому напрямках, – Генштаб Оперативна інформація станом на 22.00 12.07.2024 щодо російського вторгнення. На даний час відбулося 136 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Курахівському і Торецькому напрямках. Протягом доби…

Понад 90 тис громадян щодня оновлюють дані через Резерв+, – Катерина Черногоренко

Понад 90 тис громадян щодня оновлюють дані через Резерв+, – Катерина Черногоренко Через додаток 2,7 мільйона людей вже оновили дані. Про це повідомила заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко. «Новий рекорд доводить, що попри всю дезінформацію та класичну недовіру до нового, наші громадяни цифровізуються і все більше відчувають користь і зручність…

російські пропагандисти поширюють фейк про підготовку хімічної атаки ЗСУ

російські пропагандисти поширюють фейк про підготовку хімічної атаки ЗСУ російські Telegram-канали розповсюджують неправдиву інформацію про нібито підготовку Збройними Силами України удару хімічною зброєю на Донецькому та Херсонському напрямках. Про це повідомив Центр протидії дезінформації РНБО. Важливо наголосити, що Україна є підписантом Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної…

Від початку доби відбулося 94 бойових зіткнення, найбільше на Покровському, Курахівському і Торецькому напрямках, – Генштаб

Від початку доби відбулося 94 бойових зіткнення, найбільше на Покровському, Курахівському і Торецькому напрямках, – Генштаб Ситуація в районах ведення бойових дій та на лінії бойового зіткнення є напруженою та складною, проте Сили оборони України роблять все можливе для недопущення здійснення планів ворога та знищення його особового складу і техніки….

«Захистимо державотворчі надбання нашого народу». До Дня Української Державності

«Захистимо державотворчі надбання нашого народу». До Дня Української Державності Український народ має давню і славну історію, а процеси державотворення сягають часів Київської Руси. Тож згадаймо хоча б періоди Київської Руси, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, козацької держави. Це були досить могутні державні утворення, коли закладалися підвалини нашої державності, плекалися національні…

СБУ затримала диверсантів фсб, які підпалювали на Харківщині та Рівненщині релейні шафи об’єктів Укрзалізниці

СБУ затримала диверсантів фсб, які підпалювали на Харківщині та Рівненщині релейні шафи об’єктів Укрзалізниці Служба безпеки затримала трьох диверсантів фсб у результаті спецоперацій у Харківській та Рівненській областях. Зловмисники підпалювали релейні шафи на залізничних коліях обох регіонів. Про це повідомила Служба безпеки України. “У такий спосіб рф сподівалася заблокувати рух…

Минулої доби росіяни атакували 211 об’єктів інфраструктури

Минулої доби росіяни атакували 211 об’єктів інфраструктури За даними Ситуаційного центру Міністерства оборони України, які надані для Military Media Center, протягом минулої доби російські війська обстріляли територію 12 областей України. Загалом з різних видів озброєння – міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, ЗРК, тактична авіація – були атаковані 113 населених пункти…

У застосунку “Дія” незабаром запустять 5 нових онлайн-сервісів

У застосунку “Дія” незабаром запустять 5 нових онлайн-сервісів Мінцифри разом з іншими міністерствами продовжує переводити сервіси з офлайну в онлайн, щоб громадяни могли забути про бюрократію, корупцію та довгі очікування. Зараз у роботі команди понад 100 послуг на різних етапах готовності. Про це повідомив Урядовий портал. Шлюб онлайн Перший у…

На саміті НАТО підписали Український договір

На саміті НАТО підписали Український договір Цей документ став доповненням до Спільної декларації G7, погодженої рік тому на попередньому саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі. Про це повідомляє Офіс Президента. Загалом до декларації приєдналися вже 32 учасники — усі вони сьогодні були присутні, зокрема 23 лідери країн, із якими Україна уклала…

Документальний фільм: КРИНКИ. Знищені, але нескорені

Документальний фільм: КРИНКИ. Знищені, але нескорені Документальний фільм «Кринки», який створили фотографи та ведучі проекту «Станція Краматорськ» Костянтин і Влада Ліберови, а також «Укрінформ», є важливим прикладом демонстрації правди про війну і подвиг наших воїнів. Кринки, лівий берег Херсонщини, унікальні кадри роботи Сил оборони там, історії учасників бойових дій. Історія…

Вночі над Україною збили 5 крилатих ракет та 11 БпЛА, – Повітряні сили ЗСУ

Вночі над Україною збили 5 крилатих ракет та 11 БпЛА, – Повітряні сили ЗСУ Увечері 11 липня 2024 року окупанти атакували із літаків стратегічної авіації 5-ма крилатими ракетами повітряного базування типу Х-101 (пуски із Саратовської обл. – рф.), а протягом ночі – 19-ма ударними БпЛА типу «Shahed-131/136» та безпілотниками невстановленого…

Україна тепер має надійну архітектуру гарантій безпеки, — Зеленський

Україна тепер має надійну архітектуру гарантій безпеки, — Зеленський Володимир Зеленський підвів риску під Самітом НАТО, на якому Україна отримала безпрецедентну підтримку союзників. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. “Минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі ми здійснили дуже сильний крок, ухваливши декларацію G7 щодо безпеки для України. Ми…

Протягом минулої доби зафіксовано 120 бойових зіткнень, – Генштаб

Протягом минулої доби зафіксовано 120 бойових зіткнень, – Генштаб Оперативна інформація станом на 08.00 12.07.2024 щодо російського вторгнення. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Розпочалась вісімсот сімдесята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Ворог продовжує активні наступальні дії, намагається прорвати оборону наших військ. Сили оборони рішуче стримують ворожий…

1030 окупантів, 48 артилерійських систем та 9 танків: втрати росіян

1030 окупантів, 48 артилерійських систем та 9 танків: втрати росіян Українські військові продовжують знищувати ворожі сили. Лише за минулу добу було ліквідовано 1030 окупантів, 48 артилерійських систем та 9 танків. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 12.07.24 орієнтовно склали / The total combat…

Унаслідок атаки рф 8 липня в Україні загинули 44 людини, 196 постраждали, – ДСНС

Унаслідок атаки рф 8 липня в Україні загинули 44 людини, 196 постраждали, – ДСНС В Україні внаслідок російської масованої атаки у понеділок, 8 липня, 196 людей отримали поранення, 44 людини загинули, серед них 33 – у Києві Про це під час брифінгу повідомила керівниця пресслужби ДСНС України Світлана Водолага, повідомило…

Окупанти не полишають спроб тиснути на оборону українських захисників на різних напрямках, – Генштаб

Окупанти не полишають спроб тиснути на оборону українських захисників на різних напрямках, – Генштаб Безуспішно намагаються покращити своє тактичне положення в районах Синьківки та Берестового. Наростили кількість штурмових дій до чотирьох. Джерело: Генштаб. Окупанти не припиняють атакувати вздовж майже всієї лінії фронту. На цей час загальна кількість ворожих наступальних та…

Ми здатні й можемо перемогти, але нам потрібно більше зброї, – Умеров

Ми здатні й можемо перемогти, але нам потрібно більше зброї, – Умеров Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Україна має план у російсько-українській війні, але потребує більше зброї від союзників Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу Fox News, інформує “Еспресо”. Відповідаючи на запитання ведучого, чи вважає він, що…

Понад 10 тис жінок виконують бойові завдання на лінії фронту”, – Ольга Стефанішина

Понад 10 тис жінок виконують бойові завдання на лінії фронту”, – Ольга Стефанішина Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляє, що дедалі більше жінок служить у Силах оборони, й наразі понад десять тисяч жінок виконують бойові завдання на лінії фронту. Про це поінформувала пресслужба віцепрем’єра за результатами…

Литва доставила Україні нову партію військової допомоги

Литва доставила Україні нову партію військової допомоги Литва продовжує надавати військову допомогу Україні й доставила чергову партію Силам оборони. Про це повідомила АрміяInform. 11 липня до України були доставлені антидронові системи, патрони калібру 5,56х45 мм та розкладні ліжка. «Підтримка України з боку Литви є довгостроковою і становить 1 млрд євро….

Коаліція дронів для України створила спільний фонд на 45 млн євро

Коаліція дронів для України створила спільний фонд на 45 млн євро Країни-члени Коаліції з питань безпілотників для України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає основні напрямки діяльності коаліції, структуру управління та механізми закупівель. Спільна заява опублікована на сайті уряду Великої Британії, повідомив АрміяInform. Меморандум передбачає створення спільного фонду коаліції під…

Держенергонагляд проведе поглиблену перевірку застосування графіків відключень електроенергії

Держенергонагляд проведе поглиблену перевірку застосування графіків відключень електроенергії Держенергонагляд України планує провести поглиблену перевірку застосування графіків погодинних відключень електроенергії та справедливості її розподілу в регіонах. Про це повідомив голова відомства Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини» 11 липня 2024 року. За словами Слободяна, Держенергонагляд постійно моніторить ситуацію та аналізує…

Минулої доби росіяни атакували 146 об’єктів інфраструктури

Минулої доби росіяни атакували 146 об’єктів інфраструктури За даними Ситуаційного центру Міністерства оборони України для Military Media Center , протягом минулої доби російські збройні сили здійснили масштабні обстріли території України. Атаки зазнали 11 областей країни. Ворог застосував широкий спектр озброєння, включаючи міномети, танки, артилерію, реактивні системи залпового вогню, безпілотники, зенітно-ракетні…

Перейти до вмісту