Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює пілотний проєкт від НСЗУ, де отримати послугу в Полтавській області

Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює пілотний проєкт від НСЗУ, де отримати послугу в Полтавській області

Допомога та турбота про військових є пріоритетним напрямом роботи для всіх державних структур. Саме тому Національна служба здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили пілотний проєкт із зубопротезування для військовослужбовців та ветеранів.

Джерело: пресслужба НСЗУ

“З 1 квітня 2024 Національна служба здоров’я України розпочала оплачувати послуги з зубопротезування для окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Послугу можуть отримувати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, військовослужбовці. Це – пілотний проєкт, на його фінансування з державного бюджету виділено 750 млн грн. Наразі в країні вже 77 надавачів медичних послуг мають підписаний договір з НСЗУ на зубопротезування, з них 8 – у Полтавській області”, –  повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Завдяки проєкту, лікарні можуть заключати контракти з НСЗУ за пакетом медичних гарантій “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” та отримувати кошти за кожного пролікованого пацієнта.

На Полтавщині контракт з НСЗУ вже мають: Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка, Гадяцька міська центральна лікарня, Гребінківська міська лікарня, 3-я міська клінічна поліклініка Полтавської міської ради, Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні, 

4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради ім. Л. Куроєдова, Лубенська міська клінічна стоматологічна поліклініка, Полтавський державний медичний університет. Наразі на Полтавщині найбільша кількість пацієнтів, які від початку проєкту скористалися послугою – 36.

Тариф на медичну послугу складає 2765 грн, до якого застосовуються коригувальні коефіцієнти. Гранична вартість наданих медичних послуг одному пацієнту – 14984 грн. Пацієнт може скористатися послугою один раз протягом року, лікування для нього є безоплатним.

Як отримати послугу:

Потрібно звернутися до медичного закладу, який є учасником пілотного проєкту та вже уклав контракт із НСЗУ.  Для отримання послуги необхідне направлення від лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх в оригіналі:

  • паспорт громадянина України;

  • облікова картка платника податків;

  • посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати направлення від командира військової частини, а потім звернутися до лікаря, який надасть направлення на зубопротезування.

Знайти медзаклад, який надає безоплатні послуги із зубопротезування можна на дашборді “Надавачі медпослуг за напрямом зубопротезування” на сайті НСЗУ: https://cutt.ly/6ewn2q7i. Або за номером контакт-центру 16-77.

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику “Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024”. Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

 

 

 

 


 

Перейти до вмісту