Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З початку року збільшилася кількість пожеж в екосистемах Полтавщини, – Андрія Хижняк

З початку року збільшилася кількість пожеж в екосистемах Полтавщини, – Андрія Хижняк

Лише станом на 15 травня в екосистемах Полтавської області було зареєстровано 748 пожеж.

Більше про попередження пожеж в екосистемах, готовність визначених місць для купання, запобігання виникнення нещасних випадків на воді на пресбрифінгу розповів т.в.о. начальника Головного управління ДСНС у Полтавській області Андрія Хижняк.

«У 2024 році рання весна з аномально високими температурами та малою кількістю опадів зумовили вкрай сприятливі умови для виникнення пожеж у природних екосистемах. Сьогодні на території Полтавської області продовжує діяти надзвичайний рівень пожежної небезпеки. За таких умов порушення правил пожежної безпеки при розведенні багать та користуванні джерелами відкритого вогню призводять до непередбачуваних наслідків», – розповів Андрій Хижняк.

Лише станом на 15 травня 2024 року в екосистемах Полтавської області було зареєстровано 748 пожеж, що на 113,7% більше ніж за аналогічний період минулого року.
У тому числі 721 випадків горіння сухої рослинності та сміття на відкритих територіях на загальній площі більше 600 гектар, 15 випадків пожеж у лісах на площі близько 23 гектара та 12 випадків пожеж на сільськогосподарських угіддях на площі понад 23 гектари.

«Крім невідворотної шкоди завданої рослинному та тваринному світу, вказані пожежі призвели до знищення 5-ти будівель та двох транспортних засобів. На жаль наслідки пожеж матеріальними збитками, люди вимушені платити за свою безвідповідальність здоров’ям та навіть життям. З початку року внаслідок пожеж в екосистемах отримали травми різних ступенів тяжкості 5 громадян, один із громадян від отриманих травм помер дорогою в лікарню», – зазначив Андрій Хижняк.

З початку року на водних об’єктах Полтавської області сталося 16 нещасних випадків, в наслідок чого загинуло 13 осіб із них 3 дітей, врятовано 6 осіб (за аналогічний період минулого року сталося 11 нещасних випадків, в наслідок чого загинуло 8 осіб, врятовано 6 осіб).

За 2023 рік сталося 64 нещасних випадки, де загинуло 59 осіб, з них 10 дітей, врятовано 12 осіб.

«Під час купального сезону 2023 року загинуло 34 особи (з них 7 дітей). Проаналізувавши загибель людей на воді в попередні роки встановлено, що найбільше людей гине під час купання у непристосованих та не обладнаних для купання місцях, де відсутні рятувальні пости», – розповів Андрій Хижняк.

Станом на 15 травня в області визначено 39 місць масового відпочинку, а саме:
– в Полтавському районі 6 місць масового відпочинку
– в Кременчуцькому районі 22 місця масового відпочинку;
– в Лубенському районі 2 місця масового відпочинку;
– в Миргородському районі 9 місць масового відпочинку.

Торік у Полтавській області було офіційно визначено 58 місць масового відпочинку на воді.

Перейти до вмісту