Ви тут:
Суспільство Україна 

Відключення світла за графіками можуть тривати і влітку, – Укренерго

Відключення світла за графіками можуть тривати і влітку, – Укренерго

Причина – значні руйнування потужностей українських електростанцій внаслідок російських атак.

Про це повідомили в Укренерго.

“Причина – значні руйнування потужностей українських електростанцій внаслідок російських атак. Тому зараз Україна має одночасно зосередитись на вирішенні 2 завдань: відновлювати пошкоджені об’єкти та будувати нові маневрові потужності. Про це в інтерв’ю виданню «Апостроф» розповів член Наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко”, – йдеться у повідомленні.

– Ворог зосередився на знищенні маневрових потужностей, за допомогою яких покривалися ранкові та вечірні піки споживання. Знищено більше 8 ГВт генеруючих потужностей, що складає близько 40% від наявних в системі.
– Всі теплові електростанції пошкоджені або зруйновані, тепер їхня частка у виробництві електроенергії знизилась до 5%. Гідроелектростанції також зазнали втрат, дві ГЕС повністю виведені з ладу.
– Атомні станції продовжують працювати, але активна ремонтна кампанія, що зазвичай проходить у літній період, знижує їхню потужність.
– Довгий світловий день дозволяє сонячним електростанціям покривати ранковий пік споживання електроенергії, іноді забезпечуючи роботу без дефіциту на кілька годин. Вечірній пік споживання складніший, оскільки максимальне споживання припадає на час, коли сонце вже сідає.
– Імпорт енергії з сусідніх країн забезпечує до 1,7 ГВт потужності від європейської енергосистеми, частково покриваючи дефіцит.
– Обмеження споживання електроенергії ще довго залишатимуться частиною нашого життя через великі втрати потужностей українських електростанцій. Ремонтна кампанія буде складнішою, оскільки обсяги відновлення дуже великі.
– Відновити всі генеруючі потужності до зими неможливо, але енергетики роблять все, щоб повернути в роботу якомога більше енергоблоків.
– Одним із варіантів вирішення проблеми є залучення приватних інвесторів для прискорення будівництва розподіленої генерації. Це вимагатиме значних зусиль і координації з боку уряду та місцевих органів влади.


Перейти до вмісту