Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві провели форум «Осмислення. Цінності та історії стійкості»

У Полтаві провели форум «Осмислення. Цінності та історії стійкості»

У день спільнодії по всій Україні відбулися заходи в межах місяця обізнаності про ментальне здоров’я. У Полтаві провели регіональний форум «Осмислення. Цінності та історії стійкості».

Джерело: Полтавська ОВА.

Представники обласної влади, духовенство, науковці, підприємці, ветерани, медики, освітяни, діячі культури та мистецтв під час дискусійних панелей відверто говорили про формування та збереження стійкості українців.

Перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук розповів, що у місяць обізнаності про ментальне здоров’я варто привернути увагу кожного до теми збереження власного здоров’я і внутрішнього стану в умовах війни.

«Сьогодні ми зібралися, щоб осмислити ядро національної стійкості. Це здатність людини чинити опір зовнішнім стресам, протидіяти їм і відновлюватися. Це вміння не піддаватися руйнуванню, як би того не хотів наш ворог, – розповів Богдан Корольчук. – Перспективи повоєнного відновлення України багато в чому залежать від рівня емоційної стійкості людей, нашої єдності та культури піклування про ментальне здоров’я. Тому важливо, щоб кожен усвідомив це. Сьогодні Полтавська адміністрація разом із громадами, неурядовими організаціями, психологами працюють над створенням системи якісних сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно».

Модераторка заходу – регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Полтавській області – Юлія Ющенко зазначила, що сьогодні важливо не лише віднайти секрет нашої стійкості, визначити її складові, а й усвідомити, що вона є невід’ємною від національної ідентичності.

«Якщо суспільство має високу стійкість, воно здатне протистояти всім викликам і загрозам, винаходити нові механізми протидії їм та зберігати свою національну ідентичність. Тому стійкість має стати імперативом для кожного українця», – зазначила Юлія Ющенко.

На форумі жителі області представили власні приклади стійкості. Це життєві історії звичайних людей, які стали взірцем і надихають інших не опускати руки.

Переселенка, вчителька історії Куп’янського ліцею №2 Тетяна Ланевська розповіла, як у перші дні війни підтримувала учнів у підвалах. У найтяжчі хвилини, під обстрілами діти не припиняли вчитися, зокрема з великим інтересом вивчали історію України, тернистий шлях Бандери та Шухевича. Нині Тетяна працює старшим викладачем Полтавської академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського і продовжує досліджувати феномен історичної пам’яті, толерантність в історичному дискурсі, громадянську освіту в структурі середньої освіти.

Ще зовсім юна лікар-інтерн Полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру стала кардіологом Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова. Олена Школьна розповіла про жахи роботи на передовій, про рятування поранених бійців, про втрати… Від пережитого шоку дівчину рятує написання віршів і медичний гумор. Навіть коли вдається стримати сльози перед бійцями, вдома вони наздоганяють всіх.

Захід проходив в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініціативи першої леді Олени Зеленської. Учасникам форуму презентували напрацювання програми, продемонстровано її важливість та дієвість, обговорили важливі питання розбудови системи надання якісних послуг у сфері ментального здоров’я на регіональному рівні.

Перейти до вмісту